• دوشنبه ۲۸ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-2994-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

امام جمعه ایلام:

واقعه‌ی غدیرخم مسیر آینده اسلام را مشخص کرد

امام‌جمعه ایلام گفت: «غدیر» مسیر آینده اسلام را مشخص کرد و مهمترین ماموریت پیامبر اکرم(ص) در این روز محقق شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین«الله‌نور کریمی‌تبار» اظهار کرد: «غدیر» مسیر آینده اسلام را مشخص کرد و مهمترین ماموریت پیامبر اکرم(ص) در این روز محقق شد و از منظری دیگر آن چه که بر گونه غدیر رنگ جاودانگی می‌زند و اهمیت این واقعه را مضاعف می‌‌کند، نزول 2 آیه از قرآن‌کریم یکی آیه 67 سوره مائده و دیگری آیه 3 سوره مائده در ارتباط با این رویداد بزرگ است که بر طبق نظر مفسران نام‌آور شیعه و سنی شأن نزول این آیات مربوط به واقعه غدیر خم است .

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: خطبه غدیر زنده‌ترین سند تاریخی است که نتیجه آن ولایت امیرالمومنین(ع) به شمار می‌آید که این امر متعلق به تمام اعصار، ادیان  و دوران‌ها است .

امام جمعه ایلام تصریح کرد: واقعه غدیر بیانگر اهمیت و جایگاه ولایت در حاکمیت اسلامی و بر ما است تا این واقعه مهم که مهمترین واقعه جهان شیعه است را به نحو شایسته برگزار و پیام آن را در عمل اجرایی کنیم و راه ولایت را برای ادامه مسیر خود برگزینیم .

کریمی‌تبار در ادامه با بیان این که تلاش کنیم مسیر ولایت در جامعه عوض نشود و تبعیت از نایب امام زمان(عج) در کشور ما استمرار داشته باشد، تصریح کرد: عاملی که ضامن اجرای احکام است حکومت اسلامی و حاکمیت قرآن کریم است که با حرکت در مسیر ولایت محقق شدنی است .

نمایند‌ه ولی‌فقیه در استان ایلام افزود: عید غدیر از آن جهت «عیدالله الاکبر» است که غدیر انسجام بخش و وحدت آفرین است و در بطن غدیر مبارزه با اختلاف و تفرقه نهفته است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: