• شنبه ۲۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-7190-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

چرا پل‌های عابرپیاده در ایلام کارایی ندارند؟

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت :بررسی ها نشان می دهد پل های عابرپیاده درشهرایلام کارایی موثری در ارتقاء ایمنی عابران ندارند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «ابوالفضل کوهزادی» اظهار کرد: سامانه پیاده در ترددهای شهری با چالش های جدی مواجه است بنابراین ازجمله روش های افزایش ایمنی عابران درهنگام تداخل با وسایل نقلیه ،ایجاد گذرگاه های غیر همسطح و جداسازی تراز عمودی ترددعابران پیاده و جریان عبوری وسایل نقلیه به صورت زیرگذر یا روگذراست   .

وی بااشاره به وجود دو پل عابرپیاده در بلوار شهید بهشتی و فاطمیه شهرایلام گفت :مشاهدات میدانی نشان می‌دهد این دو سازه بزرگ هیچ نقش و کارایی درترافیک ندارندو عملا به محلی برای اکران تبلیغات مغازه داران تبدیل شده است .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بابیان اینکه مطابق نظرکارشناسان حوزه ترافیک ،مکان یابی مناسب وطرح هندسی مناسب از جمله عوامل موثر برکارایی  و دلایل اصلی استفاده از پل های عابران پیاده می باشد خاطرنشان کرد:مکان یابی نا مناسب و طرح هندسی نامناسب (ازنظرپله ها ،ازنظرارتفاع ،عدم مکانیزاسیون و عدم وجود نرده )،فقدان قوانین بازدارنده و عوامل فرهنگی ،دلایل اصلی عدم استفاده از این پل ها محسوب می شود .

  رئیس پلیس راهوراستان درادامه به رکود بی سابقه تصادفات با عابران پیاده درنقاط شهری اشاره کرد و افزود:به منظور افزایش ایمنی پیادگان ،پیشنهاد ایجاد چندین پل عابرپیاده درنقاط متعددشهرایلام به شهرداری و شورای ترافیک ارائه شده است اما تاکنون اقدامی در راستای اجرای این خواسته پلیس صورت نگرفته است .

کوهزادی درپایان بابیان اینکه میزان استفاده ازپل های عابران پیاده به عنوان شاخصی ازمیزان اثربخشی آن ها است از شهرداری ایلام خواست دررابطه با جابجایی و افزایش میزان اثربخشی این دوسازه بزرگ چاره‌اندیشی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: