• پنجشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 985-992-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

امام‌جمعه ایلام:

رسالت بزرگ خبرنگاران ایجاد نشاط و امیدآفرینی در عین طرح مشکلات است

امام جمعه ایلام گفت: دغدغه خبرنگار باید گام برداشتن در مسیر ایجاد امید و نشاط در جامعه و کمک به حل مشکلات مردم باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «الله‌نور کریمی‌تبار» در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان به مناسبت روز خبرنگار، اظهار کرد: امانت‌داری و عدالت در انعکاس خبر، پرهیز از ایجاد خدشه به آبروی افراد و پرهیز از ورود به حریم خصوصی شهروندان ازجمله ویژگی‌های خبرنگاران متعهد است .

وی، بابیان اینکه رسالت خبرنگار، انعکاس اخبار و‌ زوایای پنهان دغدغه‌های مردم است، افزود: کار خبرنگاری همراه با عدالت موجب حاکمیت آرامش در جامعه و تأثیر روانی مثبت و سازنده می‌شود و امروز یکی از رسالت‌های بزرگ خبرنگاران ایجاد روحیه نشاط و امیدآفرینی در بین اقشار مختلف مردم است .

کریمی تبار، با تأکید بر اینکه دغدغه خبرنگار باید گام برداشتن در مسیر ایجاد امید و نشاط در جامعه و کمک به حل مشکلات مردم باشد، ابراز کرد: اگر خبرنگاری مشکلاتی که موردتوجه نبوده و مغفول مانده است را مطرح کرد باید مورد تشویق قرار گیرد.

امام‌جمعه ایلام، بابیان اینکه مطالبه گری لازمه و مقتضای حرفه خبرنگاری است، یادآور شد: ایجاد فضای مثبت در جامعه، امیدآفرینی توأم با مطالبه گری، امنیت جامعه را تضمین می‌کند، توجه به امنیت پایدار استان ایلام و تلاش خبرنگاران برای پرهیز از خدشه به این امنیت پایدار بسیار مهم و تأثیرگذار است .

وی، با اشاره به اینکه یکی از عرصه‌های موردتوجه خبرنگاران در استان فرصت اربعین حسینی برای توسعه استان است، خاطرنشان کرد: با برپایی مراسم پیاده‌روی اربعین در سال‌های گذشته شاهد مخابره اتفاقات و صحنه‌های بی‌نظیر از خبرنگاران استان به سراسر کشور و جهان بوده‌ایم که نشان‌دهنده نقش مهمی خبرنگاران در امر اطلاع‌رسانی و ترویج ارزش‌های اسلامی دارد .

کریمی تبار، یادآور شد: نقش خبرنگاران در بازتاب شکوه پیاده‌روی اربعین در استان بسیار درخشان بوده است و نقش مؤثر خبرنگاران که همواره برای مخابره این رویداد بزرگ فرهنگی که امروز یک مراسم بین‌المللی و تأثیرگذار است قابل‌تقدیر است .

امام‌جمعه ایلام، تصریح کرد: یکی دیگر از عرصه‌هایی که باید موردتوجه و پرداختن خبرنگاران شود، دوران هشت سال دفاع مقدس در استان و مقاومت مردم ایلام در برابر تجاوز دشمن بعثی است که افتخار بزرگ مردم استان ایلام به شمار می‌رود و جا دارد که خبرنگاران موضوعات دفاع مقدس در استان را بیشتر موردتوجه قرار دهند .

کریمی تبار در پایان خاطرنشان کرد: مشارکت حداکثری مردم در‌ انتخابات و ایجاد یک فضای سالم رقابتی در انتخابات پیش رو، نیز از دیگر نکاتی است که باید موردتوجه خبرنگاران قرار گیرد، خبرنگاران، نقش تعیین‌کننده در مشارکت همگانی و جهت‌دهی افکار عمومی به سمت صندوق‌های انتخاباتی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: