• دوشنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-14090-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

بیش از 200هکتار از مزارع و مراتع ایلام خاکستر شد

فرمانده انتظامی استان گفت: در چند روز گذشته 202هکتار از مزارع کشاورزان و مراتع طبیعی شهرستان های ایلام و ایوان در آتش سوخت .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سردار «نورعلی یاری» اظهار کرد:  در پی تماس های مردمی با سامانه 110 مبنی بر وقوع چند فقره آتش سوزی در نقاط مختلف استان، ماموران انتظامی شهرستان های تابعه جهت بررسی موضوع به محل های اعلامی اعزام شدند .

وی با بیان اینکه مقدار تقریبی 202 هکتار از مزارع و مراتع طبیعی کشاورزان ایلامی دچار حریق شده است، افزود: گزارش ماموران انتظامی حاکی از آن است که یک هکتار از مزارع گندم کشاورزان واقع در بانگنجاب، 200 هکتار از مراتع و زمین های کشاورزی گنجوان و یک هکتار از محصولات کشاورزی (پیچر) بخش زرنه ایوان دچار آتش سوزی شده است .

این مقام انتظامی با بیان اینکه با حضور به موقع نیرو های مردمی، سپاه، بسیج، ماموران انتظامی و منابع طبیعی، این آتش سوزی ها بدون خسارت جانی مهار شد، گفت: علت  آتش سوزی ها از طریق مراجع قضائی در حال  پیگیری است .

فرمانده انتظامی استان از شهروندان خواست كه در حفظ مراتع و جنگل ها به عنوان يک ميراث ملي کوشا باشند؛ در صورت وقوع کوچکترين حادثه آتش سوزي، در اسرع وقت از طریق مرکز فوريت هاي 110 به پلیس اطلاع دهند، تا با همكاري ساير دستگاه هاي خدمت رسان از گسترش آتش و خسارت ديدن مزارع و منابع طبيعي جلوگيري شود


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: