• دوشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-11090-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

راه‌اندازی گشت حفاظت هوایی از منابع طبیعی ایلام

  مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از راه‌اندازی ایلام یگان حفاظت  و گشت هوایی کنترل و پایش جنگل‌های استان با هدف پیشگیری از حریق در جنگل‌ها خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان، دکتر «رضا احمدی» با اعلام این خبر، اظهار کرد: در این طرح با همکاری بخش خصوصی و با استفاده از دو فروند هواپیمای سبک c42  به صورت روزانه و برای اولین بار در سطح کشور این گشت‌ها راه اندازی شده  و هفته ای ۱۸ ساعت بر فراز جنگل‌های استان پرواز صورت می‌گیرد .

وی گفت: یکی از مهمترین عوامل تهدیدکننده جنگل‌های زاگرس، آتش سوزی‌های عمدی و غیرعمدی است که در چند سال اخیر منجر به تخریب بخش وسیعی از این جنگل ها شده است از این رو مطالعه و ارائه تدابیر مدیریتی می­ تواند نقش مهمی را برای مقابله با این بحران ایفا کند .

مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام تصریح کرد: در این راستا بازسازی و بهبود روحیه جوامع محلی نسبت به محیط پیرامون خود، فرهنگ سازی در بین روستاییان، زمینه سازی ایجاد عزم ملی در حفاظت از منابع ملی و دوری از مدیریت فقط دولتی در مدیریت و کنترل بهتر و علمی تر آتش سوزی در جنگل در این مناطق پیشنهاد می‌شود .

احمدی استفاده از گشت هوایی به دلیل تشخیص سریع و به موقع حریق به خصوص در مناطق کوهستانی و صعب العبور و انتقال سریع نیروهای اطفاء حریق نقش بسیار مهمی در مهار به موقع آتش سوزی ها خواهد داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: