• دوشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-10590-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

اعطای تسهیلات به خانواده‌های متقاضی ذخیره‌سازی خون بند ناف

مدیرعامل شرکت فناوری بن‌یاخته‌های پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی گفت: به منظور بهره‌مندی هرچه بیشتر خانواده‌های متقاضی از خدمات ذخیره‌سازی خون بند ناف اعطای تسهیلات وام بانکی و تقسیط هزینه عقد قرارداد در برنامه این شرکت قرار دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، « مرتضی ضرابی» اظهار کرد: ایران بزرگ‌ترین ظرفیت ذخیره‌سازی خون بند ناف در خاورمیانه را داراست و کشورهای همسایه و حتی منطقه، بانک خون با چنین ظرفیتی ندارند .

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۸۴ ذخیره‌سازی خون بند ناف آغاز شده است، گفت: تاکنون بیش از 111  هزار نمونه خون بند ناف در بانک خصوصی ذخیره‌سازی شده وهدف‌گذاری اغلب سال‌ها برای ذخیره‌سازی ۱۵ هزار نمونه که محقق شده و سال گذشته هم هدف‌گذاری ذخیره‌سازی ۱۸ هزار نمونه، به سرانجام رسید .

مدیرعامل شرکت فناوری بن‌یاخته‌های پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی، هدف‌گذاری امسال برای ذخیره‌سازی خون بند ناف را بیش از ۲۰ هزار نمونه اعلام و تصریح کرد: تاکنون حدود ۱.۵ درصد موالید شهری پوشش داده شده و تلاش ما این است که تا  امسال این مقدار را به ۲ درصد برسانیم تا در این عرصه به آمار جهانی که حدود 3 درصد است نزدیک‌تر شویم.

وی بر لزوم حمایت جدی از بانک عمومی خون بند ناف در کشور تاکید کرد و گفت: در مقطعی که دولت از این موضوع حمایت کرد، توانستیم تجهیزات لازم را برای ذخیره‌سازی پنج هزار نمونه را فراهم کنیم و امیدواریم امسال با جذب بودجه بیشتر دولتی و کمک‌های مردمی، منابع مالی مناسبی برای توسعه بانک خون بند ناف عمومی فراهم شود .

وی توسعه امسال خون بندناف را محدود اعلام کرد و گفت: در تلاش هستیم تا امسال ذخیره‌سازی در قالب بانک خون عمومی، حدود یک تا دو هزار نمونه افزایش پیدا کند .

ضرابی حمایت جدی خیّرین و نیکوکاران از توسعه بانک عمومی خون بند ناف را خواستار شد و اظهار داشت: بانک عمومی با حمایت جدی دولت و مراکز خیریه می‌تواند افزایش چشمگیری یابد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: