• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-2291-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس امور استان ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه کشور

روند تمرکز زدایی از اشتغال اعتبار با جدیت ادامه دارد

رئیس امور استان ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: معادل ۴۰ تمرکززدایی شده است و روند تمرکززدایی اعتبارات اشتغال با جدیت ادامه دارد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «علی رضا نعمتی» روز پنجشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی استان ایلام با حضور رئیس دیوان محاسبات کشور و تیم اقتصادی اعزامی به ایلام اظهار کرد: در ایجاد پروژه های اشتغال زا اولویت با استان ها و نقاط محروم کشور است .

وی با بیان اینکه  میانگین رشد اعتبارات استان های مختلف کشور در سال جاری ۱۷ درصد است اما این میزان در استان ایلام ۲۰ درصد است، تصریح کرد: در ایلام شاخص های توسعه ای در مقایسه با کشور بسیار پایین است و رویکرد سازمان برنامه و بودجه کشور ایجاد توازن و تعادل منطقه ای بین استان های برخوردار و توسعه نیافته است تا مناطق محروم نیز فرصت ارتقای توسعه ای پیدا کنند .

نعمتی با تاکید بر اینکه  اعتبارات هزینه ای در کشور ۱۸ درصد و در استان ایلام ۲۰ درصد است و ۷۳۰ میلیارد ریال اعتبار متوازن به ایلام اختصاص یافته است، گفت: میزان ابلاغ ها ۶۰ هزار میلیارد ریال بود که امسال برای اولین بار ابلاغ ها ۱۰ هزار میلیارد ریال آن به صورت نقد و ۵۰ هزار میلیارد ریال هم به صورت اسناد تخصیص یافت .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: