• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1791-5
  • خبرنگار : 961201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

حضور مقامات بلندپایه اقتصادی کشور تحول عظیمی در استان ایجاد می کند

استاندار ایلام حضور مسئولان اقتصادی کشور در استان را یک نقطه عطف خواند و گفت: هر یک از این مسئولان را به تناسب مشکلات استان دعوت کرده ایم
 به گزارش ایسنا منطقه ایلام "قاسم سلیمانی دشتکی" در جلسه هماهنگی مسئولین استان پیش از سفر هیئت اقتصادی کشور به استان، حضور مقامات بلند پایه اقتصادی در استان را بسیار مهم ارزیابی و اظهار کرد: سفر هیئت مذکور به استان می تواند تحول عظیمی در حوزه عمرانی و اقتصادی استان ایجاد کند.
وی با اشاره به  تلاش های مسئولین عمرانی استان برای اجرای پروژه های زیرساخت جاده ای تأکید کرد: اجرای آزاد راه ها و بزرگ راه ها باید با مشارکت بخش خصوصی وبانک ها  صورت گیرد.
سلیمانی دشتکی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست از فرصت پیش آمده استفاده کنند و مسائل و مشکلات پروژه های شاخص استان را مطرح و پیشنهادات و راهکارهای عملی جهت اجرایی این پروژه ها ارائه نمایند.
وی در ادامه به برخی از پروژه های قابل طرح در این نشست از جمله آزاد راه پل زال – دهلران، بزرگراه مهران – دهلران – اندیمشک و دیون انباشته شده، بیمارستان 376 تختخوابی شهر ایلام، مطالبات جاده ایلام - مهران و تونل کبیرکوه اشاره کرد.
استاندار ایلام اضافه کرد: همچنین از مهمترین پروژه ها قابل طرح در بخش صنعت و معدن می توان به برق رسانی به صنایع و واحدهای صنعتی، تأمین ارز طرح ممبران و پتروشیمی مهران و در بخش کشاورزی به مشکلات برق ایستگاههای پمپاژ، تکمیل شبکه آبیاری و انتقال آب به اراضی کشاورزی و کاهش سود تسهیلات صندوق توسعه ملی برای مناطق محروم اشاره نمود.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: مدیران باید مسائل و مشکلات پروژه های شاخص خود را به روشنی مطرح و پیشنهادات خود را به صورت اجمالی بیان نمایند.
"رحمت اله قیصوری"رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این جلسه با بیان اینکه در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضورمقامات بلند پایه اقتصادی کشور برگزار می گردد، گزارش اجمالی از وضعیت استان در بخش های مختلف و عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی استان ارائه می گردد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: