• یکشنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-6190-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

بایدهای پلیس‌‍راه در سفرهای تابستانی

رئیس پلیس راه استان از رانندگان خواست با رانندگی صحیح تابستانی شیرین را برای خود و خانواده‌ها رقم بزنند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «رضا همتی‌زاده»  اظهار کرد: رانندگان برای سفری ایمن و بی حادثه هنگام تردد در محورهای مواصلاتی قبل از شروع مسافرت با شماره تلفن ۱۴۱ سامانه اطلاع رسانی راههای کشور به منظور اطلاع دقیق از وضعیت جاده ها تماس حاصل کنند.

وی گفت:  رانندگان و مسافران در صورت وقوع تصادفات جاده ای در طول مسافرت ها سریعا با شماره تلفن های ۱۱۰ و ۱۱۵ جهت امدادرسانی سریع مصدومان تماس بگیرند و قبل از شروع مسافرت از سالم بودن چراغ ها،ترمز،باد و وضعیت لاستیک ها،میزان روغن موتور و آب رادیاتور اطمینان داشته باشند و  در طول سفرها حتماً از کمربند ایمنی استفاده کنند.

رئیس پلیس‌راه استان ایلام با تاکید بر اینکه رانندگان  در طول سفرها با توقف در توقف گاه‌های مناسب و استراحت کافی از وقوع تصادفات و واژگونی‌ها جلوگیری کنند، ادامه داد: با توجه به اینکه علت بیشتر تصادفات فصل تابستان سرعت غیرمجاز وسایل نقلیه است ،رانندگان در طول مسافرت با رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از هرگونه عجله و شتاب بی مورد رانندگی کنند.

همتی‌زاده گفت: رانندگان  وسایل نقلیه با توجه کافی به علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی نصب شده در سطح جاده‌ها رانندگی کنند.

وی تاکید کرد:خوشبختانه با پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام  سیستم تروما در استان ایجاد شده ،که این سیستم از محل حادثه تا انتهای مراحل بازتوانی بیمار برنامه دارد و به عبارت دیگر،اگر فردی در یک جاده تصادف کرده باشد،سیستم تروما برای انتقال صحیح بیمار از محل حادثه به مراکز تروما،درمان و مدیریت صحیح تروما و توانبخشی و بازگشت فرد به جامعه دارای برنامه مشخص است که این موضوع تاثیر مثبتی بر کاهش متوفیان و مصدومان ناشی از تصادفات خواهد داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: