• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-1593-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

چند نفر در استان ایلام در آزمون سراسری شرکت کردند؟

آزمون سراسری  1398  در استان ایلام با حضور 5313 داوطلب در روزهای پنج شنبه و جمعه 13 و 14 تیرماه در دانشگاه ایلام برگزار گردید .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام،  براساس برنامه زمان بندی، آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی با حضور  661 داوطلب شامل 183 داوطلب زن و 478 داوطلب مرد و گروه علوم انسانی با حضور 1006داوطلب، شامل 640 داوطلب زن و 366  داوطلب مرد صبح روز پنج شنبه و آزمون گروه هنر نیز با حضور 299 داوطلب، شامل 193 داوطلب زن و  106 داوطلب مرد عصر همانروز در دانشگاه ایلام برگزار شد.

آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی با حضور 2500 داوطلب، شامل 1300 داوطلب زن و 1220 داوطلب مرد صبح روز جمعه و آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی با حضور 741 داوطلب، شامل 479 داوطلب مرد و 262 داوطلب  زن عصر همان روز در دانشگاه ایلام برگزار شد.

صبح روز جمعه همزمان با آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی در دانشگاه ایلام، «سلیمانی‌دشتکی» استاندار ایلام، دکتر «نوذری» معاون سیاسی، دکتر «کمالوند» مدیرکل سیاسی و انتخابات و «گراوند» فرماندار ایلام از روند برگزاری آزمون در دانشگاه ایلام بازدید کردند.

در این بازدید که دکتر «علی اکبری»  رئیس دانشگاه و دکتر «نعمتی»  معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی و نمانیده تام الاختیار سازمان سنجش حضور داشتند، استاندار ایلام برتحصیل براساس نیاز بازار کار تأکید کرد و گفت: روند خصوصی سازی به عنوان یک ضرورت راهی جز تکیه تحصیل کردگان به بازار کار غیر دولتی نمی گذارد .

استاندار ایلام، افزود: در گذشته رقابت بسیار سخت بود و تعداد پذیرفته شدگان (حداکثر 10 درصد) باتوجه به کمبود زیرساخت‌های آن زمان بسیار کم بود .

وی به تفاوت کنکور دهه 50 و 60 با امروز پرداخت و افزود: ظرفیت پذیرش در آن زمان نسبت به اکنون بسیار کمتر بود و این موضوع باعث شده بود که در آن زمان استرس آزمون بیشتر باشد .

به نقل از روابط عمومی دانشگاه ایلام، استاندار ایلام در ادامه با اشاره به لزوم تغییر نگرش کسب علم برای شغل دولتی، تصریح کرد: با توجه به سیاست گذاری‌های موجود، دولت باید به سمت خصوصی سازی برود و از حجم خود بکاهد و این روند عملاً ایجاد شغل دولتی برای همه را غیرممکن می‌کند .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: