• چهارشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-4990-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

ترخیص موقت وسایل نقلیه با بیش از 10 میلیون ریال جریمه معوق

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ازترخیص موقت و تقسیط جرایم وسایل نقلیه توقیفی با بیش از 10 میلیون ریال خلافی  ازپارکنیگ از 11تیرماه دراستان ایلام خبرداد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «ابوالفضل کوهزادی» اظهار کرد: در راستای دستورالعمل صادره از پلیس راهور ناجا و به منظور تسهیل در فرایند ترخیص وسایل نقلیه توقیفی و پرداخت جرایم معوق انباشت شده و رضایت مندی شهروندان خودروهای که به دلیل جرایم معوق بیش از 10 میلیون ریال در پارکنیگ توقیف شده اند به صورت موقت ترخیص می شوند.

وی افزود :ناتوانی برخی از افراد در پرداخت جریمه یک باره جرایم رانندگی معوق باعث توقف طولانی وسایل نقلیه توقیفی و استهلاک آنان شده و زمینه بروز برخی ناهنجاری ها رفتاری را فراهم آورده است .

کوهزادی تصریح کرد:به همین منظور اشخاصی حقیقی که وسایل نقلیه آنها به دلیل جریمه معوق بیش 10 میلیون  ریال توقیف شده اند می توانند با مراجعه به ستاد ترخیص پلیس راهور محل سکونت خود و  سپردن تعهد بصورت موقت نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند .

وی با بیان اینکه مالکان وسایل نقلیه ترخیص موقت ملکفند دربازه زمانی یکساله  نسبت به پرداخت جرایم معوق بصورت اقساطی اقدام کنند ،افزود:درصورتی که فرد متعهد در مهلت اعطایی مبادرت به پرادخت جرایم معوق نکنند ضمن جلوگیری از ارائه خدمات به نامبرده بلافاصله شکایت پلیس راهور بصورت سیستمی درسایقه پلاک خودروی وی ثبت می شود .

رئیس پلیس راهور استان خاطرنشان کرد: این طرح شامل حال مالکان سایر وسایل نقلیه توقیفی و موتورسیکلت ها که به دلایل دیگری در پارکینگ متوقف می باشند نمی شود .

کوهزادی با تاکید براینکه مالکان وسایل نقلیه درهنگام مراجعه به ستاد ترخیص بایستی مدارک هویتی خود و سیله نقلیه را به همراه داشته باشند، یاد آورشد: هیچ گونه مدارکی از مالک وسلیه نقلیه به عنوان ضمانت اجرایی اخذنشده و صرفا پس از تکمیل فرم تعهد،درشناسامه مالکیت وسیله نقلیه  عبارت (شکایت دارد- ترخیص موقت ) درج می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: