• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-5294-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

ورود فعالان گردشگری عراق به ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از ورود فعالان گردشگری عراق به ایلام خبر داد.

«عبدالمالک ‌شنبه‌زاده» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: فعالان گردشگری اعزامی از کشور عراق که متشکل از مدیران دولتی و بخش خصوصی است روز گذشته به وارد ایلام شدند و امروز در دومین روز از سفر خود جهت آشنایی با آداب و رسوم و زندگی محلی استان از موزه مردم شناسی قلعه والی شهر ایلام بازدید کردند .

وی با بیان اینکه این گروه  در راستای توسعه گردشگری سلامت بین استان ایلام و استان‌های عراق از بیمارستان کوثر شهر ایلام بازدید کردند ، گفت: بازدید از هتل «خلاش» و بازارچه‌ی صنایع دستی از دیگر برنامه‌های این گروه بود.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام تصریح کرد: یکی از برنامه‌های این گروه نشست با فعالان بخش خصوصی گردشگری استان در راستای گسترش این صنعت بین دو کشور است.

شنبه‌زاده گفت: این گروه در روز اول سفر به ایلام، از مجتمع تفریحی سد کنگیر ایوان بازدید  و در هنگام ورود امکانات موجود در پایانه‌ی مرزی مهران را ارزیابی کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری بین معاونین گردشگری ایران و عراق با موضوع گردشگری سلامت، تصریح کرد: استان ایلام با توجه به موقعیت جغرافیایی وپتاننسیل‌های موجود می‌تواند در انجام این تفاهم‌نامه، به خوبی نقش‌‌آفرینی کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: