• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10490-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

بازرسی بیش از 420 نازل عرضه سوخت در ایلام

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۲۰ عدد نازل عرضه سوخت فرآورده‌های نفتی در سطح استان مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت که تمام نازل‌های فوق الزامات استاندارد را رعایت کرده‌اند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «مهناز همتی»  اظهار کرد:  بر اساس این قانون کلیه دارندگان اوزان، مقیاس ها و وسایل سنجشِ مشمول مقررات استانداردهای اجباری، اجازه ندارند از اوزان و مقیاس‌ها و وسایل سنجش فاقد علامت آزمایش اولیه و یا دوره ای در داد و ستد و ارائه خدمات عمومی استفاده کنند .

همتی از انجام ۴۲۰ مورد بازرسی از نازل های عرضه سوخت خبر داد و گفت: در این بازرسی ها در صورت صحت عملکرد نازل، برچسب انجام آزمون دوره‌ای که قابل مشاهده برای استفاده کنندگان از نازل مورد نظر است بر روی آن نصب می‌شود و در صورت نداشتن صحت عملکرد نازل عرضه سوخت مایع تا زمان رفع نقص و انجام آزمون مجدد از فعالیت نازل مورد نظر جلوگیری می‌شود .

مدیرکل استاندارد استان تصریح کرد: این برنامه برای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و با توجه به ماده سه قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران و کالیبره کردن وسایل سنجش از جمله نازل‌های عرضه سوخت مایع انجام می‌شود .

همتی تاکید کرد: مصرف کنندگان هنگام استفاده از نازل های عرضه سوخت مایع در جایگاه ها به گواهی انجام آزمون نازل مورد نظر توجه داشته و در صورت نداشتن این برچسب موارد را به اداره کل استاندارد ایلام اطلاع دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: