• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-1593-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

عضویت 204 روشندل در کتابخانه مرکزی ایلام/ تولید کتاب صوتی «سیره تقوی» از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

سرپرست کتابخانه مرکزی ایلام از عضویت 204 روشندل در این کتابخانه خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «رمضان بشاره‌صیفی» اظهار کرد: تهیه کتاب‌های صوتی از سال ۱۳۹۷ در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی استان ایلام شروع شده و تاکنون ۴۰ عنوان کتاب با بیش از 500  ساعت به صورت گویا ضبط شده است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۱۲۰ نابینا و کم‌بینا از کتاب‌های صوتی که در این بخش تهیه شده، استفاده کرده‌اند و در مجموع ۲۰۴ روشندل عضو کتابخانه‌ مرکزی ایلام هستند، گفت: علاوه بر تولید کتاب گویا و بریل، قصه گویی، جمع خوانی کتاب، معرفی کتاب، نشست‌های کتابخوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب  نیز برای روشندلان برگزار می‌شود.

همچنین « رقیه شفیعی»، کتابدار بخش نابینایان کتابخانه مرکزی استان ایلام، از تولید کتاب صوتی «سیره تقوی» ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد علیه السلام، اثر جواد محدثی، از منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این کتابخانه خبر داد و اظهار کرد:کتب صوتی با هدف تأمین نیاز مطالعاتی روشندلان برای شرکت فعال در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تولید می‌شود که به صورت گسترده مورد استقبال قرار گرفته است .

وی گفت: اغلب کتب صوتی تولید شده، از کتاب‌های پرتقاضای روشندلان بوده و تلاش شده بخشی از نیاز مطالعاتی روشندلان به کتاب‌های غیردرسی از طریق کتب صوتی تأمین شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: