• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-2291-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

پایان خرداد، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام از  صاحبان مشاغل خواست به منظور استفاده از تسهیلات قانونی مقرر، حداکثر تا پایان خرداد ماه اظهارنامه های مالیاتی خود را تسلیم کنند.

«عزیزاله عباسپور» در گفتگو باایسنا، با اعلام این مطلب، اظهار کرد: در صورتی که مودیان مالیاتی در موعد مقرر اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نکنند، مشمول معافیت‌های مالیاتی و استفاده از تسهیلات قانونی در این باره نمی‌شوند .

وی گفت: مودیان مالیاتی می توانند از طریق سامانه www.TAX.GOV.IR اظهارنامه خود را به صورت الکترونیکی ارائه و مالیات خود را نیز پرداخت کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام همچنین با اشاره به دستورالعمل مالیات مقطوع عملکرد سال 1397 برخی از صاحبان مشاغل، گفت: به منظور تسهیل در امور ارباب رجوع و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در تعیین مالیات عملکرد سال 1397 ، مشاغل مختلف در گروه های سه گانه تقسیم بندی شده اند و گروه سوم شامل آن دسته از مودیانی است که میزان فروش کالا و ارائه خدمات آنان تا 828 میلیون تومان در سال 1397 بوده است.

وی تصریح کرد: این گروه از مودیان در صورت تکمیل و ارسال فرم موضوع این دستورالعمل که در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور قرار داده شده، از نگهداری اسناد و مدارک و تسلیم اظهارنامه مالیاتی موضوع قانون مالیات های مستقیم معاف می‌شوند.

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام با یادآوری اینکه خردادماه موعد ارایه اظهارنامه و برخورداری صاحبان مشاغل از تسهیلات مالیات مقطوع است، افزود: سایر صاحبان مشاغل نیز حسب مقررات مربوطه بایستی نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات اقدام کنند.

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: