• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-9490-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

طرح مانا در ایلام اجرا می‌شود

معاون توسعه فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی ایلام از اجرای طرح مانا به منظور رصد و رفع آسیب‌های اجتماعی مناطق آسیب خیز و حاشیه شهرهای استان در تابستان سال جاری خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «فرمان عزیزنیا» با اعلام این خبر، اظهار کرد: این طرح با عنوان مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران امسال برای نخستین بار در سطح ۱۴ پایگاه سلامت اجتماعی و مؤسسه‌های غیر دولتی ۱۰ شهرستان استان اجرا می‌شود .

وی ادامه داد: در این طرح هر پایگاه مکلف به تشکیل دو گروه ۵۰ نفره از نوجوانان دختر و پسر ۱۳ تا ۱۸ سال شده تا با حضور در محله‌های آسیب زا در زمینه شیوه‌های همیاری اجتماعی برای پشیگیری از آسیب‌های اجتماعی اقدام کنند و ضمن شناسایی آسیب‌های موجود در محله‌ها راهکارهای لازم را برای رفع آنها با مشارکت تسهیلگران این طرح ارائه می‌دهند .

معاون توسعه فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی ایلام هدف از اجرای این طرح را ارتقا توانمندیهای نوجوانان در زمینه افزایش ناخت نسبت به مسائل و آسیب‌های اجتماعی نوجوانان، افزایش مهارتهای کار گروهی و مشارکتی، اصلاح نگرش در جهت جمع گرایی و کار گروهی، ایجاد و توسعه ظرفیت‌های مشارکت نوجوانان در محله‌ها، ایجاد ساز و کار تشویقی برای حمایت از طرح‌های جمعی نوجوانان در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنین ایجاد و توسعه شبکه روابط مشارکتی نوجوانان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برشمرد .

عزیزنیا با بیان اینکه  این طرح از اول تیرماه آغاز و تا پایان فصل تابستان ادامه دارد و برای اجرای مطلوب آن کارگاه آموزشی تربیت مدرس ویژه تسهیلگران این طرح تشکیل شده است، گفت: در پایان این طرح نوجوانان دختر و پسر شرکت کننده در طرح مورد تشویق قرار خواهند گرفت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: