• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7190-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری:

طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در ایلام اجرا می‌شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ایلام گفت: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر تجارب حاصل از الگوی نوین مشاغل خانگی با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ،جهاددانشگاهی،اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و نهادهای حمایتی در استان برگزار می‌شود .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «مریم شادیوند»، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، در اولین جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی استانی این طرح اظهار کرد: این طرح برگرفته از الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی است که در آن سه فاز بررسی اولویت و پتانسیل منطقه، توانمندسازی متقاضیان و مرحله اتصال به بازار پیش‌بینی شده است .

وی گفت: کارفرمای اصلی طرح معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است و مدیرکل بانوان و خانواده در استان کارفرمای استانی و بازوی نظارتی معاونت زنان است و دو نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره ) و اداره کل بهزیستی استان درشناسایی افراد واجد شرایط همکاری می‌کنند .

شادیوند تصریح کرد: پایش مستمر طرح به صورت تخصصی بر عهده اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی است که تحت نظارت مدیریت امور بانوان حسن اجرای پروژه توسط مجری (جهاددانشگاهی) مورد رصد قرار می‌گیرد .

وی با اشاره به اجرای طرح پایلوت الگوی نوین در ایلام توسط جهاد دانشگاهی، تاکید کرد: جهاد دانشگاهی در حال حاضر با توجه به تجربیات به دست آمده از طرح پایلوت، چالشها و فرصتهای پیش رو در طرح جدید را به خوبی می شناسد و این جای امیدواری است که این طرح به خوبی اجرا شود .

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به اینکه اعتبار کلی طرح در سطح کشور 30 هزار میلیارد ریال است، گفت: براساس تعداد زنان واجد شرایط به هراستان سهمیه ای اختصاص یافته که در این فاز سهم ایلام ۶۰ زن سرپرست خانوار ،بدسرپرست و خودسرپرست است .

شادیوند با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 15000 زن اعم‌ از زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و خود سرپرست تحت پوشش نهادهای حمایتی استان  هستند، تاکید کرد: امیدواریم با اجرای این طرح بتوان زمینه‌ی توجه بیشتر و بهتر به این قشر از جامعه را فراهم کرد و با تجارب خوبی که از اجرای طرح انتظار می رود ،  بتوانیم یک الگوی اثربخش و موثر ایجاداشتغال پایدار برای زنان در معرض آسیب را استخراج  و در سطح گسترده‌تری عملیاتی کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: