• یکشنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-3990-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

هشدار پلیس فتا قبل از تعطیلات

ر ئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام  گفت: کلاهبرداران در ایام قبل از تعطیلات رسمی بیش از هر زمان دیگری به روش های مختلف اقدام به کلاهبرداری مالی و خالی کردن حساب های بانکی شهروندان می کنند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرگرد "علی‌رضا یعقوبی" اظهار کرد: بررسی پرونده های دریافتی به این پلیس نشان می دهد که کلاهبرداران در ایام قبل از تعطیلات رسمی بیش از هر زمان دیگری به روش های مختلف اقدام به کلاهبرداری مالی و خالی کردن حساب های بانکی شهروندان می کنند .

وی ادامه داد: کلاهبرداران با این تفکر که در ایام تعطیلات انجام اقدامات اداری لازم در جهت جلوگیری از کلاهبرداری میسر نیست، اقدام به کلاهبرداری می کنند .

وی افزود: پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان در تمام ساعات شبانه روز با تعامل مطلوب و سازنده با مقامات  قضائی، در کمترین زمان به امور مراجعه کنندگان رسیدگی می کند .

این کارشناس انتظامی با توصیه به شهروندان عنوان کرد: در جهت پیشگیری از گرفتار شدن در دام کلاهبرداران، لازم است شهروندان گرامی به صورت دوره ای نسبت به تغییر رمز دوم کارت بانکی خود اقدام کرده و در خریدهای اینترنتی، در صورت عدم اطلاع دقیق از هویت فروشنده، حتی المقدور از پرداخت هرگونه وجه به عنوان پیش پرداخت یا بیعانه خودداری و پس از دریافت کالا نسبت به پرداخت وجه اقدام کنند .

وی یادآور شد: هرگونه تماس تلفنی و ارسال پیامک به شما در پوشش سازمان ها و نهادهای مختلف با عنوان برنده شدن در مسابقات رادیویی و تلویزیونی، اینترنت و شارژ رایگان و ارزان، هزینه سفر حج و ... و در خواست از شما برای مراجعه به عابر بانک از روش های کلاهبرداری است و شهروندان می بایست از پاسخگویی به چنین درخواست هایی خودداری کنند .

وی عنوان کرد: نوعی دیگر از ترفند کلاهبرداران، تماس با شهروندان در پوشش ادارات مختلف  و  اخذ اطلاعات بانکی آن ها در جهت خالی نمودن حساب های بانکی است. لذا لازم است شهروندان به هیچ وجه اطلاعات بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند .

یعقوبی در پایان گفت: شهروندان در صورت مواجهه با چنین مواردی موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اطلاع دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: