• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-490-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس پلیس راه استان خبر داد:

اجرای طرح ارتقاء ایمنی ادوات کشاورزی در ایلام

ر ئیس پلیس راه استان ایلام  از اجرای طرح ارتقاء ایمنی ادوات کشاورزی و آشکار سازی قسمت عقب این نوع وسایل  با نصب برچسب شبرنگ جهت بهتر دیده شدن در هنگام رانندگی در شب خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «رضا همتی‌زاده» اظهار کرد: با توجه به شروع برداشت غلات و افزایش تردد وسایل نقلیه کشاورزی(کمباین ،تراکتور،تیلر )  در سطح جاده های استان به ویژه راه‌های فرعی و روستایی ، باعث  بروز مشکلات عدیده از جمله ترافیک و برهم زدن نظم  عبور و مرور و در نتیجه تصادفات و حوادث جاده‌ای می‌شوند .

وی افزود : ماشین آلات و ادوات کشاورزی جهت حرکت در جاده طراحی نشده اند و حرکت آنها بر روی جاده ها  به دلیل اختلاف سرعت با سایر خودروها و همچنین ابعاد بزرگ این گونه وسایل  خطرات و مشکلات زیادی هم برای خودشان و هم برای سایر رانندگان و استفاده کنندگان از جاده به همراه دارد .

همتی زاده یادآور شد : با توجه به سرعت محدود وسایل نقلیه کشاورزی، حرکت آنها بر روی جاده آسفالت ممنوع بوده و باید تا حد امکان از مسیر شانه خاکی  حرکت کنند و در صورت تردد شبانه، وسیله نقلیه خود را به سیستم روشنایی و برچسب شبرنگ مخصوص مجهز کنند .

این مقام انتظامی عنوان کرد :  پلیس راه استان در نظر دارد به منظور پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی  و ارتقاء ایمنی تردد وسایل نقلیه کشاورزی  با همکاری  مسئولین جهاد کشاورزی و راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  اقدام به اجرای طرح عملیاتی ، فرهنگی و آموزشی با عنوان آموزش رانندگان ادوات کشاورزی  و اهداء برچسب رایگان کند .

رئیس پلیس راه استان ایلام در پایان گفت : امروزه ثابت شده است که فعالیتهای فرهنگی و آموزشی به مراتب تاثیر بیشتری در رفتارهای رانندگان دارد لذا هدف از برگزاری این طرح آموزشی، ایجاد فرهنگ درست رانندگی کردن و ترویج این مهم به منظور  کاهش تصادفات است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: