• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-191-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس واحد شیرین سازی گاز پالایشگاه گاز ایلام خبر داد:

بازیافت بیش از ۳۰۰تن محلول آمین مستعمل در پالایشگاه ایلام

رئیس واحد شیرین‌سازی گاز شرکت پالایش گاز ایلام از تصفیه وبازیافت بیش از ۳۰۰ تن آمین مستعمل این شرکت و استفاده مجدد در واحدهای شیرین‌سازی گاز خبر داد و گفت: با این اقدام بیش از ۳۰ میلیارد ریال صرفه جویی شده است .

  به گزارش ایسنا، منطقه ایلام ،مهندس «اسماعیل محمودی عالمی» اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت های موجود داخل کشور و امکان تصفیه آمین مستعمل به روش حرارتی در یکی از پالایشگاه های مجتمع  گاز پارس جنوبی حدود ۳۰۰ تن محلول آمین مستعمل با غلظت متوسط  ۴۰ درصد تصفیه و مجدداً در واحدهای شیرین سازی این پالایشگاه مورد استفاده قرار گرفت .

وی گفت: با توجه به محدودیت های تأمین و تولید این محلول در داخل کشور بخصوص در شرایط تحریم، انجام این مهم ضمن کاهش قابل ملاحظه  خوردگی تجهیزات، بهبود عملکرد فرآیند و کاهش نوسانات واحد شیرین سازی، به پایداری تولید در این پالایشگاه کمک شایانی نموده است .

رئیس واحد شیرین سازی گاز شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اهمیت این محلول در فرآیند شیرین سازی گاز، افزود : تصفیه آمین مستعمل به روش حرارتی و نیز استفاده مجدد از این محلول در فرایند تولید ضمن کاهش پسماندهای زیست محیطی پالایشگاه ، موجب فراهم شدن  امکان تصفیه و تولید حداکثری گاز و جلوگیری از کاهش تولید در زمستان گذشته شده است.

وی خاطر نشان کرد:برنامه‌های مشابه دیگری در این پالایشگاه در بخش شیرین سازی گاز در دست بررسی و اقدام است که انجام آنها موجب افزایش زمان استفاده از محلول آمین، کاهش حجم تخریب محلول و کاهش هدر رفت این محلول مهم و حیاتی صنعت پالایش گاز می گردد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: