• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 983-192-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

روابط‌عمومی‌ها در مقابل رسانه‌ها پاسخگو باشند

استاندار ایلام گفت: روابط عمومی‌ها باید پاسخگوی رسانه‌ها باشند و بدون تنش و با تدبیر و عقلانیت فضای مجازی را مدیریت کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در دیدار با مسئولان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای استان اظهار کرد: روابط عمومی‌ها هم معین دولت و هم مردم هستند و باید به ظرافت‌های این کار توجه کافی داشت و  جایگاه واقعی مسئول روابط عمومی بعد از مدیریت ارشد سازمان و بالاتر از همه پست‌های اجرایی و حتی معاونت‌های یک سازمان است .

وی با بیان اینکه روابط عمومی در واقع مشاور ارشد مدیر، معاونان و کارشناسان دستکاه اجرایی خود است و باید به تمام مسائل، آمار، اطلاعات سازمان اشراف کامل داشته باشد، گفت: روابط عمومی سخنگوی اصلی دستگاه متبوع خود است و  باید تمام اطلاع رسانی‌ها و برنامه‌های سازمان از طریق روابط عمومی به مخاطبان و جامعه هدف رسانده شود .

استاندار ایلام ادامه داد: آمار و اطلاعات منعکس شده به افکار عمومی توسط روابط عمومی ها باید برگرفته از واقعیت، شفاف، روشن و به دور از دروغ و اغراق باشد چون روابط عمومی ها به واسطه مسئولیت خطیر خود در واقع سرباز نظام و پیشانی اصلی خدمات رسانی به مردم و پشتیبان و حامی اقدامات دستگاه خود هستند و مردم باید به صداقت آنان اطمینان کامل داشته باشند.

سلیمانی دشتکی از روابط عمومی ها خواست تمام تلاش خود را برای پاسخگویی و همراهی کردن با مردم و ارباب رجوع به کار ببنند و پل ارتباطی مردم با مدیران ارشد و میانی دستگاه خود باشند و از طرف دیگر مدیران جایگاه واقعی روابط عمومی ها را نادیده نگیرند و بعد از جایگاه مدیریتی خود بالاترین نگاه مدیریتی و مشاوره ای را به مسئولان روابط عمومی داشته باشند و معاونت ها در درجه های بعدی پس از روابط عمومی ها قرار داشته باشند .

وی گفت: روابط عمومی‌ها باید پاسخگوی رسانه‌ها باشند و بدون تنش و با تدبیر و عقلانیت فضای مجازی را مدیریت کنند وحتی اگر رسانه‌ای اشتباه کرد باید اخبار درست و دقیق را در اختیار آن گذاشت.

  استاندار ایلام تبیین و بازخوانی حوادث تاریخی 15 خرداد 1342 برای جوانان و نوجوانان ، تلاش در جهت اقتصادی کردن اربعین با توجه به استقبال روبه افزایش زائران عتبات از مرز مهران، برگزاری کنگره شهدا در اسفند و سفر رئیس‌جمهور و افتتاح چندین پروژه  و مخصوصا کلنگ‌زنی راه‌آهن ایلام و انتخابات مجلس در اسفند ماه را از مواردی دانست که باید توسط روابط‌عمومی‌ها به بهترین وجه تبیین شوند.

«محمد نوذری» معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام نیز در این نشست ، اظهار کرد: روابط عمومی از همان بدو شکل‌گیری یک رشته و فن کاملا تخصصی و علمی و بر محور و مبنای علم ارتباطات بوده است و امروزه ثابت شده که جوامع دارای ارتباطات قوی در همه زمینه ها موفق تر هستند .

وی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید در ارائه اخبار و اطلاعات به مردم و جامعه هدف نگاهی امیدوارانه داشته باشند و از سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی مسائل و ناهنجاری های اجتماعی پرهیز کنند، گفت: هدف روابط عمومی ها به عنوان مشاوران و کارشناسان ارشد سازمان متبوع خود ایجاد نشاط و سرزندگی در بین کارکنان و افکار عمومی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: