• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-18690-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

درباره سامانه ثبت فشارخون چه می‌دانید؟

ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در دانشگاه علوم پزشکی ایلام راه‌‌اندازی سامانه ثبت فشارخون salamat.gov.ir را راه‌انداری کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سامانه خود اظهاری و ثبت اندازه فشار خون برای سهولت افرادی که به هر دلیلی نمی توانند به خانه های بهداشت یا مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند و یا برای ثبت در ایستگاه های سنجش فشارخون توسط سنجش گران داوطلب و دوره دیده در سراسر کشور  به نشانی salamat.gov.ir راه اندازی شد .

بر این اساس، مراحل اندازه گیری و ثبت فشارخون هموطنان بالای ۳۰ سال از روز عید سعید فطر تا ۱۵ تیرماه انجام خواهد شد و تمام  افراد بالاي 30 سال ،  زنان باردار و بیماران کلیوی در هر سنی می‌توانند  وارد این سايت شوند و نسبت به تكميل پرسشنامه و  ثبت فشار خون خود در سامانه اقدام نمايند تا با برنامه ريزي هاي وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي از بيماري پر فشار خون كه عامل اصلي سكته هاي قلبي و مغزي است تا حدود زيادي پيشگيري شود.

افراد می‌توانند در صورت عدم امکان مشارکت به روش خود اظهاری از اولین روز کاری بعد از عید سعیدفطر  ( ۱۷ خردادماه ۹۸) می توانند به نزدیکترین واحد سلامت (خانه بهداشت روستایی, پایگاه سلامت شهری, مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی, بیمارستان ها و پایگاه های سلامت سیار) برای اندازه گیری فشارخون خود مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: