• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-2991-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

پیش‌بینی برداشت 300 هزار تن گندم در استان ایلام

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: پیش‌بینی می‌شود 300هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شود.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «حیدر نعمتی»  در بازدید از سیلوهای ذخیره گندم دهلران اظهار کرد: با توجه به فصل برداشت کشاورزان دقت کنند محصول خود را به مراکز مجاز تحویل دهند تا در خصوص دریافت بهای گندم مشکلی نداشته باشند .
وی با اشاره به رشد برداشت گندم در استان و تحویل به مراکز خرید افزود: پیش بینی ها از برداشت 300هزار تن گندم در استان خبر می دهد و سیلوهای ذخیره گندم در استان نیز مهیای خریداری گندم مازاد کشاورزان هستند .
معاون اقتصادی استاندار ایلام تاکید کرد: گندم بعنوان یک محصول استراتژیک هر ساله خرید تضمینی آن از طریق شورای اقتصاد پیگیری و مصوبه آن برای اجرا به استان ها ابلاغ می شود .
«کامران سلیمان‌پور» مدیر کل غله استان ایلام نیز با بیان اینکه به زودی مطالبات 550 میلیارد ریالی کشاورزان پرداخت می شود، تصریح کرد:از آغاز فصل برداشت گندم در استان و بویژه مناطق گرمسیری 140 هزار تن گندم تحویل مراکز خرید شده ست .
وی یادآور شد: تاکنون 1390  میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان به روز پرداخت شده و 550 میلیارد ریال مطالبات آنها که با تاخیر مواجه شده با پیگیری ها و تامین اعتبار بزودی پرداخت خواهد شد .
مدیرکل غله ایلام با اشاره به خرید 19 هزار تن کلزا از کشاورزان گفت: برداشت کلزا در استان از رشد 70 درصد نسبت به پارسال برخوردار است و تاکنون 95 درصد مطالبات کلزاکاران که بالغ بر 570 میلیارد ریال است، پرداخت شده است .
«مجید عسگری» فرماندار دهلران هم گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون 126 هزار تن گندم در شهرستان تحویل مراکز خرید شده و پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت این میزان به 140 هزار تن برسد .
وی با بیان اینکه  تاکنون بیش از 12 هزار تن کلزا نیز در شهرستان خریداری شده است، گفت: 50 درصد محصول تولیدی کلزا و گندم استان مربوط به این شهرستان مرزی است .

شهرستان مرزی دهلران با 50 هزار هکتار اراضی آبی و دیم قطب کشاورزی ایلام است که سالانه نیمی از محصولات کشاروزی استان در این شهرستان تولید می شود.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: