• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-15290-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مرکز نجوم ایلام به روی علاقمندان باز می‌شود؟

مرکز نجوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام که چند سالی است به دلیل نیاز به تعمیر و تجهیزاساسی تعطیل شده است.

«مهدی جمالی» مدیرکل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان استان، در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: رایزنی‌ها برای حمایت مالی از مرکز نجوم ایلام از سرگرفته شده و نواقص و مشکلات آن در  رایزنی با مسئولان مطرح شده و  نتیجه‌ی این نشست‌ها امیدوار کننده است.

وی با بیان اینکه در صورت احیاء و شروع به فعالیت مجدد این مرکز، علاوه بر برنامه های نجومی، فعالیت های دیگری در حوزه های علمی و فرهنگی ، ادبی و هنری  نیز در آن برنامه‌ریزی خواهد شد .

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام تصریح کرد: این رصدخانه سال 87 به دلایلی از جمله نبود نیروی انسانی متخصص و نیاز به تعمیرات ساختمان تعطیل شد و اکنون نیز مسئولین کانون استان ایلام در پی تعمیر و به روز کردن و راه اندازی دوباره ی آن هستند تا از آن به عنوان یک مکان برای فراگیری فعالیت های تخصصی علمی استفاده شود .

جمالی با بیان اینکه مرکز نجوم ایلام علاوه برنیاز تعمیرات ساختمانی از نظر دستگاههای رصد و امکانات و تجهیزات نیز نیاز به به روز رسانی و گسترش ظرفیت دارد ، تصریح کرد: با تعطیلی رصدخانه ایلام فعالیت های نجوم در سال های اخیر به صورت همایش های تخصصی و کارگاه های دوره ای در ایلام و شهرستان های دارای مرکز ثابت کانون با استفاده از منابع معتبر مکتوب درحوزه علم نجوم پیگیری شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: