• دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-14090-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

«نمک جبهه» و «تسبیح سرخ» ؛ دو اثر جدید یاسر بابایی

دو کتاب جدید از یاسر بابایی، نویسنده ایلامی با عنوان «نمک جبهه» و «تسبیح سرخ» توسط نشر نیشتمان منتشر و روانه بازار کتاب شد .

«یاسر  بابایی» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد:  «نمک جبهه» نام اولین کتاب از سری کتاب‌هایی است که تحت عنوان «سر دلبران» و به سفارش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام منتشر شده است، سر دلبران نام مجموعه‌ای از کتاب‌های جدید نشر نیشتمان است که به خاطرات اجتماعی و زندگی عادی شهدا و رزمندگان استان ایلام می‌پردازد .

وی افزود: نمک جبهه اولین کتاب از این مجموعه است که به شوخی‌های جبهه‌ای رزمندگان و شهدای استان ایلام در دوران دفاع مقدس می‌پردازد که با توجه به گستردگی و تعداد زیاد شوخی‌ها، مجلدهای دیگری با همین موضوع منتشر خواهد شد .

نویسنده رمان «مهر مهران» ادامه داد: دومین کتاب از سری سر دلبران با عنوان «داماد افلاکی» نیز تمام مراحل فنی و قانونی را طی کرده و تا یک ماه آینده به دست علاقمندان تاریخ شفاهی دفاع مقدس ایلام  می‌رسد .

مدیر نشر نیشتمان افزود: داماد افلاکی نیز همانطور که از نامش پیداست به ازدواج و سلوک خانوادگی رزمندگان و شهدای دفاع مقدس استان ایلام می‌پردازد که با توجه به تازگی موضوع، امیدواریم که مخاطبان وسیعی پیدا کند .

بابایی در مورد نمایشنامه «تسبیح سرخ» گفت: من این نمایشنامه را دوران خدمت سربازی در دهه هشتاد در رشت نوشته بودم ولی سال گذشته با تجربیات تازه‌ام آن را بازنویسی کرده و به ناشر سپردم که به نظرم کاری غیرمتعارف در نمایشنامه نویسی دفاع مقدس است .

وی از انتشار کتاب «شیلر» در نشر نیشتمان خبر داد که به بازخوانی خاطرات شهید مهدی موسی‌زاده به قلم جواد سروری می‌پردازد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، از یاسر بابایی کتاب «شیرشکار» (زندگینامه شهید مرتضی ساده‌میری معروف به هلتی)، کتاب «از گنجوان» (تاریخ شفاهی حسین قادری) و کتاب «آبدانانی‌ها» (تاریخ شفاهی عیسی جابری) در حال طی مراحل فنی نهایی انتشار است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: