• دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-13590-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

کلاهبرداری از طریق ادعای فروش سوالات امتحانات نهایی

رئیس پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری از طریق فروش سوالات امتحانات نهایی سال ۹۸ هشدار داد و گفت: خانواده‌ها و دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف مراقب این نوع کلاهبرداری باشند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ "علی جمالی" اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال تحصیلی و زمان امتحانات دانش آموزان در مقاطع مختلف متأسفانه کلاهبرداران با سوء استفاده از شرایط موجود اقدام به انتشار و تبلیغ جعلی فروش سوالات امتحانات نهایی سال ۹۸ در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌کنند .

این مقام مسئول افزود: در این نوع کلاهبرداری، فرد کلاهبردار پس از ارتباط با مشتریان خود که اکثراً دانش آموز هستند، پس از جلب اعتماد آن‌ها با استفاده از تبلیغات گسترده و بهانه‌های مختلف مبالغی را از آن‌ها دریافت می‌کنند .

وی ادامه داد: پس از واریز وجه توسط افرادی که اقدام به خرید می‌کنند، مشاهده می‌شود شخص کلاهبردار هیچ سوالی برای آن‌ها ارسال نمی‌کند و دیگر پاسخگوی تلفن خود نبوده است .

رئیس پلیس فتا استان ایلام در ادامه با توصیه به دانش آموزان عنوان کرد: چنین ادعاها و آگهی‌هایی مبنی بر فروش سوالات امتحانات نهایی سال ۹۸ در فضای مجازی جعلی بوده و دانش آموزان نباید به این آگهی‌های کذب و دروغین کلاهبرداران اعتنا کنند، تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند .

این مقام انتظامی ضمن تأکید بر کنترل خانواده در این ایام بر فرزندان دانش آموز خود تصریح کرد: خانواده‌ها هم در این مراقب فرزندان خود باشند و با ایجاد محیطی آرام شرایط را برای مطالعه آن‌ها فراهم کنند و فرزندان خود را نسبت به چنین تبلیغات دروغین فضای مجازی آگاه کنند .

جمالی ضمن هشدار به کلاهبرداران گفت: خرید و فروش سوالات امتحانی از موارد مجرمانه بوده و در صورت مشاهده چنین مواردی برابر قانون برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت .

رئیس پلیس فتا استان ایلام خاطرنشان کرد: عموم مردمی می توانند در صورت مشاهده چنین مواردی موضوع را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اطلاع دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: