• دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-2091-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام:

زمينه توسعه زيرساخت‌هاي حمل و نقل استان فراهم است/ از اتصال استان به شبکه ریلی تا اجراي آزاد راه پل زال- مورموري – دهلران - مرز چيلات

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: فراخوان اتصال استان ايلام به شبكه ريلي از سمت اسلام آباد در قطعه اول به طول 17 كيلومتر انجام شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «علی‌اصغر كاظمي» اظهار کرد: در دولت دوم تدبير و اميد با تعريف پروژه هاي بزرگراهي براي استان ايلام و تزريق اعتباربه ساير پروژه‌هاي راه‌سازي استان خوشبختانه زمينه‌هاي توسعه زيرساخت‌هاي حمل و نقل استان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه از شش ماهه دوم سال گذشته تاكنون اين روند با پيگيري‌هاي مكرر مسئولان استان شتاب بيشتري گرفته و پروژه‌هاي بزرگتري نيز در اين زمينه طراحي و به مرحله اجرا درآمده است، تصریح کرد: فراخوان اتصال استان ايلام به شبكه ريلي از سمت اسلام آباد در قطعه اول به طول 17 كيلومتر انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: فراخوان ارزيابي سرمايه‌گذاري و اجراي آزاد راه پل زال- مورموري – دهلران - مرز چيلات   به طول 145 كيلومتر ، احداث و تكميل 67 كيلومتر بزرگراه و احداث و تكميل 47 كيلومتر راه اصلي انجام شده است.

کاظمی احداث و تكميل 24 كيلومتر راه  فرعي، بهسازي 310  كيلومتر راه روستايي، احداث 1560 متر مربع ساختمان عمومي  و دولتي شامل مجتمع‌هاي فرهنگي ، هنري و مذهبي و ... ، تكميل 1100 واحد مسكن مهر ، واگذاري تسهيلات براي نوسازي بافت‌هاي فرسوده به ميزان 200 هزار مترمربع، تحصيل اراضي به ميزان 500 هكتار و 730 مورد واگذاري زمين به اقشار ويژه و شروع طرح هاي جامع- تفضيلي و نقشه پايه 12 شهر استان از جمله طرح‌هايي است كه از اواسط سال گذشته تا كنون در اداره كل راه و شهرسازي به مرحله اجرا در آمده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: