• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-11490-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام:

مرغداران مرغ زنده آماده کشتار را تنها به کشتارگاه‌های استان تحویل دهند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: واحدهای مرغداری که تولید آنها آماده کشتار بوده در صورتی که بخواهند بدون توجه به رفع نیاز بازار داخل، مرغ زنده را از استان خارج کنند و از تحویل به کشتارگاه‌های استان امتناع کنند، به عنوان متخلف به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی و متحمل پرداخت جرایم سنگین خواهند شد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «یارالله نصیری» با اشاره به اهتمام جدی همه دستگاه های مرتبط در جهت برخورد قانونی با متخلفین بازار مرغ اظهار کرد: تاکنون با معرفی سازمان جهادکشاورزی استان و اتحادیه مرغداران، برای تعداد سه واحد مرغداری که از تحویل مرغ به کشتارگاه سپید مرغ مانشت امتناع کردند پرونده تشکیل و به عنوان متخلف به مراجع ذیربط معرفی شدند.

وی گفت: به منظور حمایت از تولید کنندگان مرغ و براساس تدابیر اتخاذ شده توسط دستگاه‌های ذیربط، مجوز خروج مرغ مازاد بر نیاز داخل استان  برای فروش در سایر بازارهای هدف صادر می شود و در این زمینه مرغداران نبایستی نگرانی داشته باشند .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام خاطرنشان کرد: به منظور کنترل و نظارت مستقیم بر فعالیت کشتارگاه سپید مرغ مانشت، یک نفر بازرس سازمان صمت به صورت تمام وقت در محل کشتارگاه مقیم شده و بر میزان ورودی مرغ زنده و خروجی کشتارگاه نظارت کامل دارد. وی ادامه داد: با توجه به افزایش تقاضای این محصول در ماه مبارک رمضان، فرایند عرضه مرغ و وضعیت قیمت ها به صورت روزانه مورد پایش قرار می گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: