• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-11290-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس پلیس فتا ایلام هشدا داد:

نوجوانان و جوانان، قربانیان سایت‌های قمار و شرط‌بندی

رئیس پلیس فتا ایلام به خانواده‌ها در خصوص فعالیت و شرکت فرزندان آن‌ها در سایت‌های قمار و شرط‌بندی هشدار داد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ "علی جمالی" اظهار کرد: بررسی پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا بیانگر افزایش جرایم در حوزه کلاهبرداری‌ها از طریق سایت‌های قمار و شرط‌ بندی است .

وی افزود: قربانیان و شاکیان این نوع پرونده‌ها بیشتر نوجوانان و جوانان هستند که بدون اطلاع از وضعیت و نحوه فعالیت سایت‌های شرط‌ بندی و قمار شروع به فعالیت می‌کنند و متأسفانه در دام کلاهبرداران می‌افتند .

جمالی ادامه داد: نکته قابل تأمل دیگر این است که نوجوانان و جوانان از کارت و حساب‌های بانکی اعضای خانواده به ویژه والدین خود برای پرداخت هزینه‌ها و شرکت در سایت‌های قمار و شرط‌بندی استفاده می‌کنند و از سوی والدین نظارت مطلوب بر فعالیت‌های آن‌ها صورت نمی‌گیرد .

وی با اشاره به اینکه فعالیت سایت‌های قمار و شرط‌ بندی، هم بر اساس شرع و هم قانون ممنوع و جرم است، تأکید کرد: از همه افراد به خصوص قشر نوجوان و جوان انتظار می‌رود از فعالیت در چنین سایت‌هایی خودداری کنند و به تبلیغات فریبنده آن‌ها توجهی نکنند .

رئیس پلیس فتا در ادامه با توصیه به والدین گفت : برهمه فعالیت‌های فرزندان خود در فضای مجازی نظارت داشته باشید و به خصوص در زمانی که از کارت و حساب بانکی آن‌ها استفاده می‌شود توجه جدی به تراکنشات انجام گرفته داشته باشید .

جمالی در پایان گفت: از عموم مردم تقاضا داریم انواع جرایم رایانه‌ای را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: