• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-11090-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

برداشت کلزا در مهران دهلران رکورد زد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام از برداشت برداشت 18500 تن کلزا در مزارع مهران و دهلران خبر داد.

«محمدعلی اقدسی» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: برداشت دانه روغنی کلزا در سطح 10515  هکتار از مزارع مناطق گرمسیری استان ایلام آغاز شده و تاکنون بیش از 18500  تن محصول کلزا از کشاورزان شهرستان‌های مهران و دهلران خریداری و به کارخانجات روغن‌کشی کشور انتقال داده شده است .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه پیش بینی می‌شود میزان خرید کلزا در سال جاری تا پایان برداشت به بیش از 21هزار تن برسد، گفت: بالاترین سقف تولید کلزا در سال گذشته 13هزار700تن بوده که در سال جاری این میزان به بیش از 21هزارتن خواهد رسید که در نوع خود می‌تواند به عنوان یک رکورد در تولید کلزا از ابتدای کاشت این محصول با ارزش از سال 1382 دراستان ایلام تاکنون نام برد.

اقدسسی تصریح کرد: ارزش ریالی این مقدار تولید کلزا در استان در سال جاری بالغ  بر70میلیارد تومان است که درحال حاضر پس از تولید محصول به مراکز خرید دولتی به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی در پایان گفت: شهرستان‌های دهلران و مهران هم اکنون به ترتیب مقام های اول و دوم تولید کلزا در استان را به خود اختصاص داده اند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: