• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-2390-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

کارگاه مهارت‌های پیش از ازدواج در دانشگاه ایلام برگزار شد

کارگاه آموزشی مهارت‌های پیش از ازدواج ویژه دانشجویان دختر با حضور دکتر «سعید حیدری» ، متخصص روان‌شناسی سلامت و  معاون نظام روان‌شناسی کشور  در دانشگاه ایلام برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه ایلام در این مراسم که در راستای سلسه کارگاه های آموزشی با موضوع"مهارت های پیش ا ز  ازدواج ویژه دانشجویان دختر" در دانشگاه های ایلام برگزار شد «مریم شادیوند» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد متاسفانه بیشترین طلاق‌ها در 5 سال اول ازدواج اتفاق می‌افتد و در این واقعه‌ی تلخ در استان‌هایی که بافت سنتی و  ساختار عشیره‌ای دارند همواره بازنده دختر است.

شادیوند گفت: این گونه نشست‌ها و کارگاه‌های مهارتی تلنگری برای حساس شدن نسبت به مهم‌ترین واقعه‌ی زندگی یعنی ازدواج است و امیدواریم این پیام را به دختران مجرد منتقل کند که قبل از ازدواج واقع‌بینانه عمل کنیم و از مراجعه به مشاوران متخصص در این زمینه ابایی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: آرامش باید ثمره‌ی ازدواج باشد و اگر می‌بینیم که افرادی پس از ازدواج آرامش خود را بر باد رفته می‌بینند یقین داشته باشیم در ابتدای مسیر و یعنی انتخاب صحیح همسر اشتباه کرده‌اند و با اساسی‌ترینت موضوع زندگی هیجانی برخورد کرده‌اند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام با بیان اینکه امروزامکانات لازم مانند فضای مجازی باید در اختیار تحکیم بنیان خانواده و انتخاب‌های درست و اصولی قرار گیرد، تصریح کرد: مطالعه و مهارت‌آموزی نیاز مهم و اساسی امروز جامعه‌ی جوان است که امیدواریم شاهد نهادینه شدن آن باشیم.

وی با تقدیر از همکاری‌ جهاددانشگاهی و دانشگاه ایلام گفت: این نهاد با توانمندی‌های اجرایی و آموزشی در این زمینه همکاری خوبی با این دفتر داشته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: