• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-1790-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان ایلام:

ذائقه شناسی افکار عمومی و نیاز سنجی‌های به‌روز لازمه‌ی کار در رسانه است

معاون اجتماعی انتظامی استان با بیان اینکه پایگاه خبری پلیس،پل ارتباطی مردم و رسانه ها با نیروی انتظامی است، گفت: این پایگاه در استان با اطلاع رسانی به موقع در سال های آتی توانسته است به عنوان یک مرجع موثق خود را به جامعه معرفی کند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «فرزاد یاسمی» اظهار کرد: رسانه‌های گروهی در شکل‌دهی و جهت‌دهی باورها، نگرش و افکار جامعه و همچنین ساخت بستری مناسب در عرصه امنیت و آرامش روانی، نقش انکارناپذیری دارند .

وی افزود:نیروی انتظامی با توجه به نوع ماموریت و گستردگی آن و نقش آن در تامین امنیت و آرامش همواره بستری مناسب برای خبرهای روزمره است که اطلاع رسانی دقیق این اخبار و اطلاعات به مردم می تواند نقش به سزایی در مدیریت افکار عمومی و کنترل جو روانی جامعه داشته باشد .

معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام با بیان اینکه اخبار منتشر شده در این پایگاه بایستی مراحل مختلفی را طی کند و پس از صحت خبر دریافتی انتشار پیدا کند ، گفت: گاهی انتشار یک خبر غیر موثق و نادرست در حد شایعه می تواند یک جامعه را ملتهب و ناامن کند .

وی یادآور شد: فعالیت های رسانه ای و کار با اصحاب رسانه ها و جراید نیازمند تخصص حرفه ای است که نیروی انتظامی نیز در این خصوص توجه جدی دارد تا علمی، به روز، کارآمد و موثر به پیش برود و اطلاع رسانی درست، سالم و شفاف به مردم داشته باشد .

معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام  خاطرنشان کرد: پایگاه خبری پلیس ایلام با کادری مجرب و با سابقه به صورت روزانه، اخبار حوزه استحفاظی انتظامی استان ایلام را دریافت و پس از بررسی و اطمینان از صحت خبر، آن را در سایت پلیس منتشر و از طریق کانال فضای مجازی پلیس ایلام نیز در اختیار رسانه های گروهی قرار می دهد .

وی افزود: با ذائقه شناسی افکار عمومی و نیاز سنجی های به روز شده می توانیم وظیفه خطیر خود در این بخش مهم و ظریف و دقیق را مطلوب و شایسته انجام دهیم تا هم خبر صحیح را به اطلاع مردم برسانیم و هم از بروز شایعه جلوگیری کنیم .

سرهنگ یاسمی در پایان گفت :با توجه به رشد شبکه های اجتماعی و استفاده مردم از این شبکه ها، پلیس ایلام چند سالی است با راه اندازی کانالی در بستر نرم افزار ایرانی سروش به نشانی http://sapp.ir/police_ilam اقدام به انتشار اخبار حوزه انتظامی می کند که می طلبد مردم عزیز برای اطلاع از آخرین اخبار روز جامعه و پلیس استان حتماً این نرم افزار را نصب کرده و با عضویت در این کانال از خبرهای موثق مطلع شوند .  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: