• سه شنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-9690-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

تلف شدن ۱۶ راس دام در کمربندی شرقی ایلام / عشایر و رانندگان مراقب باشند

رئیس پلیس‌راه استان ایلام با بیان اینکه جاده‌های استان ایلام برای تردد عشایر کوچ رو خطرناک است، گفت : از تلف شدن ۱۶ راس دام در کمربندی شرقی ایلام خبر داد.

  به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «رضا همتی‌زاده» اظهار کرد: به منظور جلوگیری از حوادث  و سوانح و تامین  امنیت و سرقت های احتمالی حتی المقدور  بهترین راه ممکن برای انتقال و جابجایی احشام  از طریق وسایل نقلیه بوده و از کوچ سنتی پرهیز  کنند .

وی افزود : با وجود کوهستانی و پرپیچ و خم بودن محورهای مواصلاتی استان و وجود تونل ها  و عرض کم جاده ها تردد احشام باید خارج از مسیر جاده صورت گیرد تا خدایی ناکرده دچار حوادث نشوند .

رئیس پلیس‌راه استان ایلام با اشاره به عبور عشایر کوچنده از جاده های اصلی و خطرات ناشی از آن گفت: صاحبان گله ها باید در مسیرهایی که تردد وسایل نقلیه  در آنها وجود ندارند حرکت کنند و در صورت  لزوم از مسیرهایی که پل زیر گذر وجود دارد گله را در آن مسیر عبور دهند .

همتی‌زاده در پایان با اشاره به اینکه  صاحبان گله از حرکت دادن گله ها در هنگام  غروب آفتاب  و شبانه خودداری کنند گفت: متاسفانه در یک تصادف وسیله نقلیه که  با احشام در کمربندی شرقی ایلام صورت گرفته بود به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی  و ورود غیر مجاز گله به سطح جاده  از سوی صاحب گله( نقض ماده ۲۱۰ آیین نامه راهور) تعداد ۱۶ راس گوسفند در این تصادف تلف شدند که صاحب گله بدلیل ذکر شده ۵۰ درصد مقصر حادثه شناخته شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: