• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-8090-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون استاندار ایلام:

27 درصد جمعیت استان ایلام جوان است

معاون استاندار ایلام گفت: از مجموع جمعیت ۵۸۰ هزار نفری استان ایلام ۲۷ درصد را جوانان تشکیل می‌دهند که از میانگین ۲۵ درصدی کشور نیز بالاتر است .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «محمد نوذری»، در جلسه ساماندهی امور جوانان، با ارائه‌ی این آمار، اظهار کرد: باید با حرکت در جهت پویایی، نوآوری و نواندیشی جوانان بتوانیم از این ظرفیت بزرگ برای توسعه استان بهره بگیریم .

وی تاکید کرد: توسعه کرسی‌های آزاد اندیشی مورد نظر رهبر انقلاب از راهبرد هایی است که باید در دستور کارباشد تا بتوان از استعداد های جوانان در جهت رفع مشکلات جامعه استفاده کرد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام گفت: آسیب‌هایی که به افراد سیل زده وارد می‌شود در کنار مشکلات مالی و جسمی از نظر روحی و روانی نیز تا مدت‌ها بر آسیب دیدگان باقی می‌ماند که در صورت برخورد نامناسب و مدیریت نکردن امور می‌تواند عواقب بسیاری به دنبال داشته باشد .

نوذری با تاکید بر اینکه همه‌ی مدیران و کارشناسان باید با دقت وضعیت افراد گرفتار و آسیب دیده را رصد و تلاش کنند آنها را برای زندگی مجدد آماده و مهیا کنند، تاکید کرد: بیشتر افراد آسیب دیده از اقشار کم درآمد و محروم جامعه هستند که دچار خسارت شده اند پس باید حداکثر توان خود را برای کمک به خارج شدن آنها از این وضعیت بکار بگیریم .

معاون استاندار ایلام تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های موجود در این زمینه کمک گرفتن از سازمان‌های مردم نهاد است که می‌توانند با حضور در مناطق آسیب‌دیده کمک‌های قابل توجهی به سیل‌زدگان ارائه دهند .

نوذری بر اعزام تیم های روانشناسی به مناطق حادثه دیده برای بازتوانی افراد گرفتار و جلوگیری از بروز آسیب‌های بعد از بحران تاکید کرد و ادامه داد: کنترل نکردن مسائل اجتماعی می‌تواند به آسیب‌های امنیتی تبدیل شود پس باید در جهت رفع دغدغه‌های سیل زدگان همت کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: