• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-7990-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل استاندارد ایلام عنوان کرد:

موتورخانه‌ها، از دلایل انتشار آلاینده‌ها / معاینه فنی 50 دستگاه موتورخانه در ایلام

مدیرکل استاندارد از معاینه‌ی فنی 50 موتورخانه دستگاه‌های دولتی در ایلام خبر داد و گفت: موتورخانه‌ها یکی از  دلایل انتشار آلاینده‌ها در شهرها محسوب می‌شوند.

«مهناز همتی» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: معاینه فنی موتورخانه‌ها روشی بسیار سودمند، کم هزینه و زود بازده برای عارضه‌یابی، کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید گازهای آلاینده محیط زیست در بخش ساختمان است .

وی گفت:  امروزه دستورالعمل معاینه فنی موتورخانه‌ها در قالب یک استاندارد ملی تدوین شده و براساس مصوبات قانونی "برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلان شهرها "، باید  در درجه اول  معاینه فنی موتورخانه دستگاه های اجرایی انجام شود .

مدیرکل استاندارد ایلام تصریح کرد: در سال گذشته اداره کل استاندارد استان اقدام به معاینه فنی50 مورد موتورخانه دستگاه‌های اجرایی استان کرد و اداره کل استاندارد ایلام،  نیز از اولین دستگاههای اجرایی است که معاینه فنی موتورخانه را هر شش ماه یکبار انجام می دهد .

همتی گفت: یکی از  دلایل انتشار آلاینده ها در شهرها، موتورخانه ها هستند که دلایل آن شامل تجهیزات نامناسب و ناایمن، عدم رعایت اصول صحیح نصب و اجرا، بهره برداری، تعمیر و نگهداری نادرست، عدم بازرسی و نظارت دوره ای از موتورخانه‌ها است که با اجرای این طرح حجم زیادی از مشکلات ناشی از آن رفع می‌شود .

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت اجرایی شدن معاینه فنی موتورخانه، اداره کل استاندارد استان به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیشنهاد داده است تا معاینه فنی موتورخانه ها به عنوان یک شاخص ارزیابی عملکرد دستگاه های دولتی در محور مدیریت سبز قرار گیرد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: