• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-7890-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

اخاذی در اینستاگرام با وعده‌ی ازدواج

رئیس پلیس فتا ایلام از شناسایی و دستگیری فردی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام ضمن ایجاد مزاحمت برای یکی از شهروندان ، با سرقت اطلاعات خصوصی، از وی اخاذی کرده بود خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «علی جمالی» اظهار کرد:  در پی مراجعه یکی از شهروندان خانم به این پلیس و طرح این موضوع که مدتی است از طریق فرد یا افرادی ناشناس با تشکیل صفحاتی با هویت جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای وی مزاحمت ایجاد می‌کنند و با فرستادن و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی، وی را تهدید و اقدام به اخاذی می‌کنند، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت .

وی افزود: با تلاش کارشناسان این پلیس و طی اقدامات فنی و تخصصی و استفاده از شگردهای خاص پلیسی متهم در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و با هماهنگی مقامات قضایی دستگیر شد .

این مقام مسوول ادامه داد: متهم در اعترافات خود عنوان کرد که با فعالیت در فضای مجازی به خصوص در شبکه‌های اجتماعی طعمه‌های خود که اغلب خانم‌های جوان هستند را شناسایی و با وعده‌های واهی و به بهانه‌هایی همچون ازدواج اعتماد آن‌ها را جلب کرده و به اطلاعات افراد به خصوص تصاویر و فیلم‌های خصوصی و خانوادگی آن‌ها دسترسی پیدا کرده و بعد از مدتی با سوء استفاده از وضعیت پیش آمده از طریق تهدید به انتشار اطلاعات خصوصی از طعمه‌های خود اخاذی می‌کرد .

رئیس پلیس فتا ایلام با عنوان اینکه متهم پس از تکمیل تحقیقات جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد به کاربران توصیه کرد: از انتشار و به اشتراک گذاری تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی خود و ارسال آن‌ها برای افراد غیر حتی نزدیکان خود جداً خودداری کنند .

وی تأکید کرد: شهروندان عزیز به هیچ وجه به افرادی که با هویت جعلی در فضای مجازی فعالیت می‌کنند اعتماد نکرده و از هرگونه ارتباط و تبادل اطلاعات با آن‌ها خودداری کنند .

جمالی در پایان با هشدار به افرادی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به مزاحمت، هتک حیثیت و اخاذی از شهروندان می‌کنند، گفت: برابر قانون به شدت با آن‌ها برخورد خواهد شد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه‌ای در فضای مجازی موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به ما اطلاع دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: