• سه شنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-791-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

مدیران در اعلام آمار اشتغال دقیق باشند

استاندار ایلام گفت: در اعلام آمار اشتغال باید با حساب و کتاب دقیق حرف زد چون  بر اساس آمارهای اعلام شده باشد باید الان بیکاری در استان نباشد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در کارگروه اشتغال و تولید با اشاره به وضعیت بیکاری در استان، اظهار کرد: امسال باید سال توجه و تاکید بر تولید بهتر و بیشتر  و اشتغال پایدار باشد .

وی با تاکید بر اینکه در اعلام آمار اشتغال باید با حساب و کتاب دقیق حرف زد، گفت: اگر بر اساس آمارهای اعلام شده باشد باید الان بیکاری در ایلام نباشد اما در عمل اینچنین نیست.

استاندار ایلام با قدردانی از تلاش عظیمی که در راستای اشتغال و تولید در استان صورت گرفته است، ادامه داد: زمانی کار ما در بحث اشتغال به سرانجام می‌رسد که ایجاد شغل پایدار کرده باشیم و به همان میزان از آمار بیکاران کاسته شود.

سلیمانی تصریح کرد: در اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستایی و فراگیر موفق عمل کرده‌ایم اما باید تحقیق شود که آیا این تسهیلات به سرانجام و ایجاد اشتغال پایدار منتج می‌شود یا نه.

وی در ادامه بر توجیه‌دار بودن طرح‌ها و اهلیت سرمایه گذار در اعطای تسهیلات تاکید کرد و گفت:باید در واگذاری تسهیلات جوری عمل کرد که این مهم ضمن اینکه به برقراری بیمه برای افراد منتج شود، اشتغال پایدار ایجاد کند .

استاندار ایلام بر ضرورت ارائه پیوست اجتماعی و زیست‌محیطی در طرح‌ها تاکید کرد و گفت: اگر در گذشته به این مورد توجه می‌شد امروز شاهد این همه خسارت به واحدهای تولیدی در مناطق سیل‌زده نبودیم.

سلیمانی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به اقدام خصمانه آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروهای تروریستی، تصریح کرد: ترامپ در حالی این غلط را کرده است که در هر جایی در دنیا که جنایتی می‌شود رد پای آمریکا دیده می‌شود و هر جا دفاعی از مظلوم می‌شود ایران حضور دارد.

وی با بیان اینکه همه در برابر آمریکا ید واحد هستیم، تصریح کرد: با اتحاد ملت ایران آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: