• سه شنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1594-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس حوزه هنری استان ایلام:

پیام هفته هنر انقلاب اسلامی، پاسداشت فکر و اندیشه‌ی هنرمندان متعهد است

رئیس حوزه هنری استان ایلام ضمن تشریح برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی، گفت: ارتقاء بخشی جایگاه هنر انقلاب اسلامی را از اهداف برگزاری این برنامه‌ها عنوان کرد.

«محمدعلی قاسمی» در گفت و گو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: ارتقا بخشی جایگاه هنر انقلاب اسلامی، تکریم و تجلیل و پاسداشت صاحبان فکر و اندیشه و هنرمندان متعهد انقلاب اسلامی که در راستای توسعه و ترویج فرهنگ و هنر و ارزش‌های انقلاب اسلامی گام برمی‌دارند از اهداف برگزاری برنامه‌ها در هفته هنر انقلاب اسلامی است .

وی با بیان اینکه رسالت اصلی حوزه هنری اشاعه و توسعه هنر ناب انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی و فرهنگی است، عنوان کرد: بدون شک هنرمندان نقش مهمی در راستای توسعه و ترویج و انتقال پیام انقلاب اسلامی به نسل جوان با زبان هنر دارند که می‌تواند ارتباط و پیوندی نزدیک با اقشار مختلف مردم ایجاد کنند.

رئیس حوزه هنری ایلام با تشریح برنامه‌های این هفته، اظهار کرد: آيين تجليل از 40 هنرمند استان به مناسبت چهل سالگي انقلاب اسلامي با همكاري و مشاركت ساير دستگاه‌های فرهنگی مخصوصا اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،  برگزار خواهد شد.

قاسمی برگزاري نمايشگاه تجسمي با موضوع انقلاب اسلامي ، برپايي نمايشگاه كتاب نويسندگان و هنرمندان استان در روز آيين تجليل، اجرای نمايش با موضوع انقلاب اسلامي در مسجد حضرت قائم را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد.

وی با بیان اینکه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در برنامه تجلیل از هنرمندان از پنج هنرمند تجلیل و اختتامیه ی جایزه ادبی یوسف را در هفته هنر انقلاب را برگزار خواهد کرد، تصریح کرد: در نشست هماهنگی برای برنامه‌های این هفته مقرر شده، باغ موزه دفاع مقدس در این هفته افتتاح شود و هنرمندان نیز از این باغ موزه دیدن نمایند ضمنا فاز دوم باغ موزه نیز با استفاده از هنرمندان استان کلید بخورد .

رئیس حوزه هنری ایلام با بیان اینکه در این هفته به صورت خاص تجلیل از خانواده های معزز شهدا انجام شود، تصریح کرد: قرار است ورزش و جوانان استان ایلام در هفته هنر، نشست دبیران و اعضای سازمان های مردم نهاد با هنرمندان را برگزار نماید و همچنین از دو هنرمند شاخص نیز تجلیل کند.

قاسمی برگزاری مسابقه ی کتابخوانی آثار شهید آوینی ، برگزاری جلسات نقد کتاب و مسابقه کتابخوانی با محوریت آثار مؤلفان ایلامی  و بررسی آثار شهید آوینی را در 10 مدرسه را از دیگر برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی نام برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: