• جمعه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-4090-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

وزیر بهداشت:

هیچ‌گونه بیماری اپیدمی در مناطق سیل‌زده نداریم/ دولت با وجود محدودیت منابع مصمم به جبران خسارت‌ها است

وزیر بهداشت گفت: تمام دستگاه‌های ناظر بین‌المللی در حیرت‌اند که ما با وجود سیل عظیم یک بیماری اپیدمی نداشتیم.

 به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «سعید نمکی» در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، اظهار کرد: شب شیراز شب خیلی تلخی بود، شنیدن ضجه‌ی مادری که فرزند سه سال و نیمه‌اش زا از دست داده بود و امید مادری که فرزندش در کما بود و احتمال بازگشتش به زندگی بسیار کم بود و مسافرانی که با کوله‌باری از غم به شهرهای خود بازگشتند، برای همه ناراحت کننده است.

وی گفت: همه باید شکرگذار نعمت بارندگی باشیم چون اگر بیش از این گرفتار خشکسالی می‌بودیم میلیون‌ها نفر از ساکنان زاگرس و دیگر قسمت‌های کشور باید آواره می‌شدند.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: سیل اخیر باردیگر همدلی ایرانیان را به دنیا نشان داد که این وفاق را با هیچ چیز دیگری عوض نخواهیم کرد.

نمکی امروز تمام دستگاه‌های ناظر بین‌المللی در حیرت‌اند که ما با وجود سیل عظیم یک بیماری اپیدمی نداشتیم که این شاهکار که مرهون همت همکاران ما در استان‌ها است، در سوانح طبیعی مخصوصا سیل بی‌نظیر است.

وی گفت در دو جلسه گذشته هیئت دولت موضوع سیل در دستور کار قرار گرفت و این مهم در جلسات هفته آینده نیز موضوع اصلی است و دولت مصمم به جبران خسارت زیرساخت‌هاق خانه‌هاف مزارع، زمین‌های کشاورزی و دام‌های سبک سنگین است و با وجود محدودیت‌های مالی مصوبات خوبی در این زمینه خواهیم داشت.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: