• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-992-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام خبر داد:

واگذاری 18 درصد مدیریت‌ها در ایلام به بانوان، تاکنون

   استاندار ایلام گفت: در استان تاکنون 18 درصد از مدیریت‌ها به بانوان واگذار شده است.
به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، « قاسم سلیمانی‌دشتکی»  در جلسه شورای اداری استان  که با حضور ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد، اظهار کرد: در استان تاکنون 18 درصد از مدیریت‌ها به بانوان واگذار شده که از این درصد، 5 درصدمدیریت عالی ، 10 درصد پایه و 28 درصد عملیاتی است و 7 زن مدیرکل ، 13 معاون و 2 بخشدار در حال فعالیت هستند و حکم سومین بخشدار زن نیز در طی روزهای آتی ابلاغ خواهد شد.
وی با بیان اینکه  6 نفر از اعضای شورای اسلامی شهرو 44 عضو شورای اسلامی روستا و 22 دهیار زن هستند، تصریح کرد: 34 درصد کارکنان دولت را زنان تشکیل داده اند که بیشترین آمار اشتغال دولتی بانوان در دستگاه هایی چون جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و علوم پزشکی است .
استاندار ایلام ادامه داد: بر اساس آمار 15 هزار زن سرپرست خانوار در استان ایلام دارای پرونده حمایتی هستند که 4000  نفر آنها تحت پوشش بهزیستی و 11 هزار تحت حمایت کمیته امداد هستند .
استاندار ایلام اعلام کرد: 5000 نفر از بانوان استان عضو داوطلب جمعیت هلال احمر استان ایلام هستند و همچنین در استان 430 تشکل تعاونی و 74 ثمن فعال بانوان وجود دارد.

«مریم شادی‌وند» مدیرکل زنان و امور خانواده استانداری ایلام نیز اظهار کرد : توسعه پایدار در جامعه نیازمند توجه بیش از پیش مسئولان و کارگزاران به قشر زنان است و‌ از توان زنان در حوزه های مدیریتی بهره گیری شود .
وی با بیان اینکه زنان در استان ایلام طی فعالست دولت تدبیر و‌امید متصدی هفت پست مدیریتی هستند که این امر بیانگر اعتماد دولت به زنان و توان و پتانسیل این قشر در حوزه مدیریت است، تصریح کرد: دفتر زنان و امور خانواده ایلام برای افزایش توانمندسازی زنان استان 9 طرح تعریف و تدوین کرده است که توانمندی زنان در حوزه مدیریت، اشتغال بانوان، توانمندسازی بانوان، ... از جمله این طرح ها است .
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: