• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-791-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

فاز اول برج هنر نيمه‌ی اول سال آينده تكميل می‌شود

مديركل راه وشهرسازي استان از تكميل فاز اول برج هنر اسلامي شهر ايلام در نيمه اول سال آينده خبر داد .

به گزارش ایسنا، مهندس «كاظمي»اظهار کرد: فاز اول اين طرح شامل ايجاد ستونها و سقف است  كه تا كنون اين فاز بيش از 45 درصد پيشرفت فيزيكي دارد .

وی گفت: براي احداث فاز اول اين طرح تاكنون بيش از 2 ميليارد تومان هزينه شده و تا تكميل اين فاز بيش از 3 ميليارد تومان ديگر هزينه خواهد شد و پس از تكميل اين فاز، عمليات اجرايي فاز دوم شامل ديواركشي، تاسيسات، نازك‌كاري و ... آغاز خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تصریح کرد: برج هنر اسلامي شهر ايلام از نيازهاي فرهنگي استان است كه با پيگيري اين اداره كل و مسئولين استان و همكاري و همراهي وزارت راه وشهرسازي (شركت باز آفريني شهري ايران) به مرحله اجرا درآمده است.

به گزارش ایسنا، در معماري اين پروژه هنري از معماري سنتي و طرح لاله واژگون كه نمادي از منطقه زاگرس نشين ايلام است و نيز زيگورات كه پيشينه تاريخي چند هزار ساله تمدن ايلامي است و همچنين در جزئيات و تزئينات از صنايع دستي ايلام الگو برداري شده است، اين طرح در زميني به مساحت 1600 متر مربع با زير بناي ساختماني 8000 متر مربع در 7 طبقه در حال احداث است.

از قسمت‌هاي مهم برج هنر اسلامي مي‌توان به نگارخانه، كارگاه تجسمي، سالن خلق آثار، بازار غرفه توليدات فرهنگي هنري، استديو ضبط، سالن نمايش و تمرينات، سالن كنفرانس، سالن نمايش، سالن تئاتر، سالن سينما، سالن اجتماعات، نمازخانه و ... اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: