• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1094-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

دستگیری حفاران غیرمجاز در میمه

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در بخش زرین آباد شهرستان دهلران خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «صیدحسین محمدی»  اظهار کرد: در پی گشت‌های نامحسوس شبانه توسط نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی بخش زرین‌آباد و با همکاری ماموران انتظامی و پایگاه حفاظتی بخش میمه بامداد روز گذشته تعداد دو نفر از حفاران غیرمجاز با ابزار و ادوات حفاری دستگیر و خودرو آنان نیز توقیف شد.

وی با بیان اینکه از متهمان یکدستگاه فلزیاب ، یکدستگاه  ردیاب وخودرو نیز کشف و ضبط شد و جهت سیر مراحل قضایی این پرونده در دستورکار ماموران نیروی انتظامی و مرجع قضایی قرار دارد، تصریح کرد: میراث فرهنگی متعلق به عموم مردم و همه نسل ها است، بنابراین صیانت از آن تکلیف همگانی است و اسناد مشهود تمدن همین بناها و آثار فاخر ملی کشور است که بخشی از هویت و افتخارات تاریخی این سرزمین کهن است .

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ایلام ادامه داد: پایگاه‌های حفاظتی میراث فرهنگی در سطح استان تقویت خواهند شد و پایگاه حفاظتی بخش‌های زرین آباد و میمه از بدو راه اندازی موفقیت‌‌های بسیار خوبی در راستای صیانت از آثار تاریخی و تعامل با مردم داشته و پیگیری و برخورد ایشان با مجرمین قابل تحسین است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: