• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-3190-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

آیا آسانسور جزء ساختمان نیست؟/ شرایط آسانسورها در ایلام؛ بحرانی و بسیار بحرانی

در جلسه کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان تاکید شد: باید آسانسور را از اجزاء ساختمان به حساب آورد  و در این زمینه نظام مهندسی و استاندارد پیشنهادات لازم را ارائه و مکانیزم قانونی آن را تعریف کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، « احمد کرمی» معاون عمرانی استاندار، در جلسه کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات، که با موضوع بررسی آخرین وضعیت استانداردسازی آسانسور و اقدامات انجام شده در خصوص معاینه فنی موتورخانه‌ها برگزار شد، اظهار کرد: آموزش‌های پیشگیرانه درباره استانداردسازی آسانسور در مدارس و رسانه‌های مختلف بسیار مهم است و این موضوع مهم باید در ساخت‌و سازهای آینده مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شیوه استانداردسازی در این زمینه باید قابلیت اجرایی داشته باشد و مردم را سردرگم نکند، تصریح کرد: باید آسانسور را از اجزاء ساختمان به حساب آورد  و در این زمینه نظام مهندسی و استاندارد پیشنهادات لازم را ارائه و مکانیزم قانونی آن را تعریف کنند.

کرمی گفت: در مورد مسکن مهر و مشکلات آسانسورهای آن مشخص نیست متولی کیست؟ سازنده و یا مدیران ساختمان‌ها؟ ادامه داد: در ادارات باید اصول ایمنی رعایت شود و در بیمارستان‌ها نیز موضوع حیاتی‌تر است و بازرسی‌های استاندارد نیز باید منتج به نتیجه باشد.

«مهناز همتی» مدیرکل استاندارد ایلام نیز با تبیین استانداردهای لازم برای آسانسورها و قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، گفت: تاکنون از 127 آسانسور بازدید به عمل آمده که  120 مورد بحرانی و 7 مورد نیز بسیار بحرانی ارزیابی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: