• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-393-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه ایلام عنوان کرد:

تاکید بر الگو بودن مسجد دانشگاه در تبیین کارکردهای این نهاد مذهبی - اجتماعی

رئیس دانشگاه ایلام از اجرای 450 برنامه در سطح دانشگاه در سال گذشته خبر داد و گفت: سهم دین در جامعه دانشگاهی بسیار بالاست و مسجد این دانشگاه کارکردهای واقعی خود را پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا،  منطقه ایلام، دکتر«محمد علی‌اکبری» در چهارمین اجلاس استانی نماز و همایش منطقه‌ای زکات استان که در دانشگاه ایلام برگزار شد، از این اجلاس به عنوان مجلس ام‌الفرائض یاد و اظهار کرد:  تلاش ما در دانشگاه این بوده که تک‌ساحتی نباشیم و خوشبختانه برنامه‌های متنوعی با اهتمام جدی نماینده محترم نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شده و به دلیل حضور 14 کانون فرهنگی با مدیریت دانشجویان حوزه نماز و شعائر دینی از حوزه‌های پربار دانشگاه است.

رئیس دانشگاه ایلام، با تأکید بر اینکه مسجد دانشگاه ایلام شلوغ‌ترین مسجد در استان در برگزاری مراسم اعتکاف است، گفت: کانون عترت و نماز دانشگاه ایلام جزو فعال‌ترین کانون‌های فعال در دانشگاه است و سهم دین و تدین در جامعه دانشگاهی بسیار بالاست و سطح دین‌داری در دانشگاه ایلام اگر بالاتر از متوسط جامعه نباشد، یقینا پایین‌تر نیست.

علی‌اکبری ادامه داد: سال گذشته 450 برنامه در سطح دانشگاه با محوریت دانشجویان ایلام برگزار شده و می‌توانیم بگوییم این دانشگاه ، دانشگاهی در تراز جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به همکاری مشترک همه تشکل‌ها  در برگزاری برنامه‌های مذهبی و دینی گفت:  در تمام خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه، امام جماعت وجود دارد و نماز جماعت مسجد دانشگاه به بهترین وجه برگزار می‌شود و مسجد دانشگاه ایلام، کاکردهای اساسی یک مسجد واقعی را دارا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: