• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1790-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

در موضوع اشتغال‌زایی دنبال آمارسازی نیستیم/ بانک‌ها به طرحی که اشتغال‌زایی را تضمین نکند وام ندهند

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه در طرح‌های اشتغالزایی ملاک صرفا آمار و ارقام نیست بلکه اشتغال پایدار مد نظر است، گفت: اگر تمام کارهای ما در امر سرمایه‌گذاری منتج به اشتغالزایی پایدار نشود یعنی عملا کار خاصی را انجام نداده‌ایم.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در جلسه کارگروه اشتغال استان بر اجرای صحیح طرح های توجیه دار در فاز دو تسهیلات اشتغالزایی تاکید و اظهار کرد: در فاز دو تسهیلات اشتغال روستایی دیگر اشتباهات فاز اول پذیرفتنی نیست و نبایدصرفا به آمار و اعداد دلخوش کرد بلکه ملاک ما از اجرای این طرح ها فقط اشتغال پایدار است .

وی با بیان اینکه مدیران بانک‌ها موظف‌اند تا طرح ها توجیه لازم را نداشته باشند و اشتغالزایی پایدار را تضمین نکنند و  توسط دستگاه و کارگروه تخصصی تایید نشده باشند به هیچ وجه تسهیلات را پرداخت نکنند، ادامه داد: اعتبارات اشتغال روستایی باید ازراه خود جذب بشود، و  مسئولان دستگاه های اجرایی به میان  مردم بروند و طرح ها و پروژه های اشتغالزایی و طرح های بی نام خود را برای جوانان بیکار تشریح کنند .

استاندار ایلام گفت:  اشتغال پایدار یعنی اینکه فردجویای کار با اجرای یک طرح توجیه‌دار صاحب یک شغل واقعی شود که طرح ها و پروژه های توجیه دار هم باید در دستگاه تخصصی و هم در کارگروه تخصصی تایید شود و نوع بیمه آن نیز مشخص شود و ملاک ما هم در اشتغالزایی بیمه افراد است .

سلیمانی با تاکید بر اینکه اگر تمام کارهای ما در امر سرمایه‌گذاری منتج به اشتغالزایی پایدار نشود یعنی هیچ کار خاصی انجام نداده‌ایم، گفت: در فاز دو تسهیلات اشتغالزایی نباید دقت را فدای سرعت کرد و تاکید می‌کنم بگذارید آخر بشویم اما آمارها واقعی باشد و منتج به اشتغالزایی واقعی شود .

وی تاکید کرد:  اگر دنبال اجرای صحیح طرح های توجیه دار و اشتغالزا هستیم یا آنها را به افرادی که اهلیت آنها مشخص شده است واگذار کنیم و یا اینکه ابتدا آن را برای افراد جویای کار چنان تشریح و توجیه کنیم که در ارتباط با آن طرح اهلیت پیدا کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: