• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-4194-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

چگونه می‌توان به افزایش سرانه مطالعه امیدوار بود؟

مدیرکل تامین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت : کتاب باید حس جستجوگری را در خواننده بیدار کند و از این طریق می‌توان به افزایش سرانه مطالعه در کشور امیدوار بود .

به گزارش، ایسنا، منطقه ایلام، «سیدباقر میرعبدالهی» روز سه شنبه در آیین تجلیل از نویسندگان، ناشران، کتابداران و فعالان حوزه کتاب استان ایلام با عنوان حال خوش خواندن، اظهار کرد: متأسفانه درگیری افراد با فضای مجازی باعث شده تا همانند گذشته کتابخانه‌ها آن رونق همیشگی را نداشته و فرهنگ کتاب‌خوانی در کشورمان چندان وضعیت امیدوارکننده‌ای نداشته باشد .

وی با بیان اینکه در کشورهای توسعه‌یافته باوجودآنکه ازنظر رشد فناوری‌های نوین در سطح بسیار بالایی قرار دارند ولی همچنان مطالعه کتاب در سبد خرید افراد دیده می‌شود که نشان‌دهنده ارزش و جایگاه مطالعه در دید آنان است چراکه اعتقاددارند درنتیجه کسب علم و دانش می‌توانند بر مشکلات خود فائق آیند، ادامه داد: باید برنامه‌ریزی به‌منظور آشتی دوباره عموم مردم با کتاب را از میان کودکان و نوجوانان آغاز کنیم تا این فرهنگ در میان آن‌ها ریشه‌دار شده و تحولات روزمره نتواند آن‌ها را از کتاب دور کند .

میرعبدالهی تأکید کرد: یکی از برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این راستا تجهیز این مراکز به اسباب‌بازی است تا از این طریق بتوان کودکان را به حضور در کتابخانه‌های عمومی جذب و همراه با شادی و نشاط کتاب‌های متناسب با نیاز آن‌ها را ارائه کرد .

وی یکی از مشکلات موجود در حوزه نشر را متناسب نبودن کتاب‌ها با نیازهای واقعی مردم برشمرد و گفت: ناشران باید به این موضوع توجه کنند چراکه یکی از دلایل اصلی دوری اقشار مردم از کتاب به‌روز نبودن این کتاب‌ها و تطابق نداشتن با مشکلات و نیازهای آنان است .

مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، خاطرنشان کرد: کتاب باید حس جستجوگری را در خواننده بیدار کند و از این طریق می‌توان به افزایش سرانه مطالعه در کشور امیدوار بود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: