• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-11590-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

تاکید استاندار ایلام بر توجه به سرمایه‌گذاری در پروژه های بزرگ

استاندار ایلام گفت: بانک‌ها در فاز دو اشتغال روستایی و فراگیر کمک کنند تا طرح‌ها و پروژه‌های مهم تصویب شود .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در جلسه شورای هماهنگی بانک ها با تاکید بر اینکه تصویب طرح‌ها و پروژه‌های مهم در جذب حداکثری فاز دو تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر، نقش موثری دارد، اظهار کرد:  توجه به پروژه های بزرگ با توجیه اقتصادی لازم حائز اهمیت است چون اولا اشتغال پایدار ایجاد می‌کند و ثانیا موجب جذب حداکثری تسهیلات اشتغال می‌شود.

وی ادامه داد: بطور مثال طرحی چون p.p که حدود 100 میلیارد تومان تسهیلات لازم دارد منجر به سرمایه گذاری 700 میلیارد تومانی در استان خواهد شد و به دنبال خود حدود 400 نفر اشتغال‌زایی پایدار را نیز ایجاد خواهد کرد .

استاندار ایلام با بیان اینکه توجه به پروژه های بزرگ ضمن اینکه پای سرمایه گذاران بزرگ به استان را باز می کند و وسائل و امکانات بیشتری را فراهم خواهد کرد، ادامه داد: توجه به پروژهای بزرگ از پراکندکی سرمایه‌گذاری جلوگیری می کند و تمرکز و نظارت بر امور را بیشتر قابل دسترس می‌سازد .

وی راهبرد ایجاد پروژه های بی نام در از میان برداشتن موانع سرمایه گذاری موثر دانست و گفت: پروژه های بی نام توجیه دار ضمن اینکه بروکراسی اداری را از سر راه سرمایه گذاران برخواهد داشت از اتلاف وقت و هدر رفت سرمایه نیز جلوگیری خواهد کرد .

نماینده عالی دولت در استان ضمن اینکه به بانک ها توصیه کرد که تمرکز را بر روی "تولید، سرمایه گذاری و اشتغال" داشته باشند، گفت: در اعطای تسهیلات باید مواظب بود که اهلیت سرمایه‌گذار مشخص شود و باید مطمئن شد که او اهل این کار است و می تواند کار را به سرانجام برساند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: