• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-1292-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

کاظم‌زاده: مرز دهلران برای زائران عتبات عالیات بازگشایی شود

نماینده دهلران، مرز دهلران را یک مزیت و نزدیک‌ترین مسیر به مرکز جمهوری اسلامی ایران و مرکز عتبات عالیات در عراق خواند و از وزیر مربوطه خواستار بازگشایی آن شد.

به گزارش ایسنا، شادمهر کاظم‌زاده در نطق میان دستور جلسه امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ۱۳ آبان‌ را نماد شکست استکبار جهانی و بصیرت ملت فهیم ایران دانست و گفت: آمریکا و ایادی استکبار بداند اگر فکر می‌کند که با فشار و جنگ اقتصادی می‌تواند عاشقان راه حسین (ع) را از پا در بیاورد کور خوانده‌اند. خوب است نگاهی به حضور میلیون‌ها دلداده راه حسین(ع) بیندازند که چگونه میلیون‌ها انسان به این راه و روش اظهار ارادت می‌کنند.

وی افزود: ترامپ بداند که روسای جمهور گذشته‌ هم می‌خواستند تمدن نوین اسلامی را در ایران محو و نابود کنند، ولی با چشم خود دیدند که این تمدن در حال بالندگی است و اربعین حسینی به عنوان بزرگترین اجتماع بشری نمادی از آن است.

نماینده مردم دهلران خطاب به رییس جمهور و اعضای هیات دولت افزود: مسائل و مشکلات اقتصادی کشور همه اقشار را گرفتار کرده است اما قشر فرهنگیان را چه کسی باید دریابد؟ برای معیشت فرهنگنیان چه برنامه‌ای دارید و چه‌کار کردید؟ چرا پس از ۴۵ روز بعضی از مدارس از نداشتن معلم در کلاس درس رنج می‌برند؟

رییس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، مرز دهلران را نزدیک‌ترین مسیر به مرکز جمهوری اسلامی ایران و مرکز عتبات عالیات در عراق دانست و گفت: چرا مرزها را بازگشایی نمی‌کنید. وزیر مربوطه در یک سال اخیر قول دادند و مساعدت فرمودند که مرز دهلران را بازگشایی کنند تا ترافیک نشده و مردم به این شکل در رنج و عذاب در انتظار اتوبوس نباشند. مرز دهلران یک مزیت است حتما به این قضیه رسیدگی شود.

وی در مورد استان ایلام و نقش آن در دفاع مقدس سخن گفت و خطاب به ستاد نیروهای مسلح گفت: برخی شهرستان های استان ایلام هنوز به عنوان مناطق عملیاتی محسوب نشده‌اند. این حق مردم است ستاد نیروهای مسلح به حق مردم پاسخ دهند.

کاظم‌زاده در پایان اتحاد و همدلی را بهترین راه در برابر دشمن در شرایط فعلی دانست و گفت: در این شرایط دشمن همه امکانات را برای به زانو درآوردن اراده فولادین ملت بسیج کرده است. تذکر و نگاه بنده این است که از تخریب یکدیگر بپرهیزیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: