• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-3190-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خبر داد:

افزایش ۱۰ درصدی تردد زائران در پایانه مرزی مهران

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام با بیان اینکه امسال در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش ۱۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی بودیم، گفت: پارک بیش از ۱۰۰ هزار خودرو در مهران نشان دهنده این حضور باشکوه است .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «محسن ناصری»اظهار کرد: افزایش خودرو در پایانه مرزی مهران به حدی است که ۳۰ درصد فضای شهر مهران را خودرو ها اشغال کرده‌اند .

وی با تشکر از مردم شهر مهران در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی(ع) گفت : پلیس برای سهولت در تردد زائران مجبور شد که محدودیت‌هایی را در داخل شهر مهران ایجاد کند که همکاری خوب مردم شهرستان مهران با پلیس موجب شد که این موضوع به خوبی مدیریت شود .

رئیس پلیس راهنمایی رانندگی استان ایلام با بیان اینکه خیل باز گشت زائران نسبت به رفت بیشتر شده است یادآور شد. پیاده روی اربعین، خستگی جسمانی را به دنبال خواهد داشت که بایستی رانندگان نکات ایمنی را مدنظر خود قرار دهند .

وی تصریح کرد: موکب‌ها به اندازه کافی وجود دارد و پیش‌بینی شده است که تقاضا می‌کنیم زائران عزیز در این مکان ها استراحت کرده و پس از هوشیاری کامل و رفع خستگی ادامه مسیر دهند .

ناصری با بیان اینکه ۱۰ درصد تصادفات خودرو در شب بیشتر از روز است گفت: رانندگان عزیز حتی الامکان پس از استراحت کافی در روز رانندگی کنند و شب را به استراحت بپردازند .

وی خاطرنشان کرد : بیشتر آمار واژگونی های در محور های مواصلاتی ناشی از خستگی و خواب آلودگی است که رانندگان بایستی ضمن استراحت کافی خودرو و وسیله نقلیه خود را در اختیار کسانی که تبحر کافی در زمینه رانندگی ندارند قرار ندهند و قوانین مقررات راهنمایی و رانندگی را در طول مسیر تا مقصد رعایت کند .

ناصری در پایان با بیان اینکه پلیس راهور خودروهای زائرانی را که در محل های نامناسب و غیر مجاز پارک شده بود را به پارکینگ منتقل کرده است یادآور شد: زائران با شماره تماس های ۱۱۰ و ۱۲۰ می‌توانند از محل پارک خودروی خود اطلاع پیدا کنند‌ .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: