• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-3090-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

سند سیاستی ساماندهی بحث‌های علمی و فرهنگی اربعین تدوین می‌شود

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از تدوین سند سیاستی ساماندهی بحث‌های علمی و فرهنگی اربعین خبر داد.

دکتر «محمدهادی عسکری» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: میزبانی ایلام از بخش بزرگی از زائران اربعین حسینی و  نگاه و اهتمام ویژه رئیس دانشگاه ایلام و ریزبینی اعضای ستاد اربعین استان، نویدبخش فعالیت‌های فاخر دانشگاهی در این زمینه است.

وی با بیان اینکه از حضور و مشارکت مسئولان دانشگاه‌های ایلام و شهیدچمران اهواز در سطح ملی بهره خواهیم گرفت، گفت: پیشنهادات ارزشمندی در ستاد اربعین دانشگاهیان ایلام مطرح شد که عمده‌ترین آن این است که بتوانیم به یک مجموعه‌ی سیاستی برسیم.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: مصمم هستیم که از ظرفیت دانشگاه‌های استان در بحث‌های فرهنگی و اجتماعی اربعین استفاده کنیم و به این فعالیت‌ها انسجام‌ دهیم.

عسکری با تاکید بر اینکه اربعین رخدادی منحصر به فرد است و ابعاد وزوایای گوناگونی دارد، گفت: برگزاری سوگواره ملی اربعین از جمله فعالیت‌های فاخر دانشگاهیان در این عرصه است که دانشگاه ایلام میزبان اولین دوره‌ی آن بود و دومین سوگواره نیز در دانشگاه شهید چمران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدواریم خروجی این سوگواره‌ها و کنشگری دانشگاهیان و سایر زائران تولیدمحتوایی غنی باشد و این جریان سازنده و بالنده و توصیه‌های بزرگان و ائمه‌ی معصومین بتواند به عنوان سبک زندگی دانشجویان و دانشگاهیان ما قرار گیرد و جای خود را در زندگی ورزمره‌‌ی ما پیدا کند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از تدوین سند سیاستی ساماندهی بحث‌های علمی و فرهنگی اربعین خبر داد و گفت: در این فعالیت از دیدگاه‌های صاحب‌نظران و دانشگاهیان و مجموعه‌ی دانشگاه‌های استان بهره خواهیم گرفت.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: